Connect with us

Dünya

İngiltere yeni yasa ile eve kilitlenecek: “Tatile gitmek isteyene 5 bin pound ceza!

İngiltere’de gözler 25 Mart’taki koronavirüs tasarısına çevrildi. Hazırlanan tasarı kabul edilirse ülke dışına tatile gideceklere, koronavirüs kısıtlamaları nedeniyle gelecek haftadan itibaren 5 bin sterlin ceza kesilecek.

Published

on

By

İngiltere’de parlamento, 25 Mart’ta koronavirüs kısıtlamalarına ilişkin bir tasarıyı oylayacak.

Kabul edilmesi durumunda 29 Mart’ta yürürlüğe girecek tasarıyla birlikte uluslararası seyahatler, iş, eğitim, yasal yükümlülükler, oy kullanma, mülklerin taşınması, satılması, kiralanması, çocuk bakımı, doğumda hazır bulunmak, ölmekte olan bir akraba veya yakın arkadaşı ziyaret etmek, cenaze töreni, evlenmek veya yakın bir akrabanın düğününe katılmak, tıbbi randevular ve olası risklerden kaçmak gibi durumlar haricinde yasaklanacak.

KURALI İHLAL EDENLERE 5 BİN STERLİN CEZA

Madde 30 Haziran’a kadar yürürlükte kalacak olsa da Sağlık Bakanı Matt Hancock, ülke dışına tatillere bu tarihten önce izin verilebileceğini söyledi.

Televizyon kanalına röportaj veren Bakan Hancock, gelecek ay yayımlanacak uluslararası seyahatle ilgili incelemenin sonuçlarına göre hareket edeceklerini, uluslararası seyahate izin verilebilecek en erken tarihin 17 Mayıs olabileceğini ifade etti.

Mevcut durumda geçerli bir sebebi olmadan seyahat edenlere 200 sterlin ceza veriliyor.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar