Connect with us

Dünya

İngiltere’de 92 bin sürücü ehliyetlerini kaybetmek üzere

Birleşik Krallık’ın en büyük bağımsız yol güvenliği yardım kuruluşu IAM RoadSmart’ın DVLA’ya Bilgi Edinme Özgürlüğü talebi sonrasında, Birleşik Krallık’ta şu anda 92.000 sürücünün ehliyetlerinde 9, 10 veya 11 puana sahip olduğunu tespit etti.

Published

on

By

İngiltere’de uygulanan ehliyet iptali için 12 ceza puanının doldurulması gerekiyor. Birleşik Krallık’ın en büyük bağımsız yol güvenliği yardım kuruluşu IAM RoadSmart’ın araştırması 9.10 ve 11 ceza puanı sınırında 92 bin sürücünün olduğunu ortaya koydu.

Sürücüler, 12 puanlık yasak eşiğine veya bu eşiğin üzerine iten başka bir 3 ceza puanıyla ehliyetlerini kaybetme riskiyle karşı karşıya.

Bu, günlük sürüş alışkanlıkları, bilgisizlik, hız yapma, çift beyaz çizgide sollama, tehlikeli bir yere park etme, okul geçidinde durmama, çok fazla yolcu taşıma veya araca aşırı yükleme gibi  hatalar sonrası olabilir.

Ayrıca birçok sürücü temel araç bakımı eksikliği nedeniyle de ceza puanı alabilir. Bunlar; kusurlu lastikler, patlamış far veya fren ampulleri, çatlamış ışık kapakları, lekeli ön cam silecekleri veya aşınmış süspansiyon bileşenleri gibi basit görünen nedenlerle bile olabilir.

Şu anda, Birleşik Krallık’ta ehliyetlerinde 9 ceza puanı olan 80.484, 10ceza puanı olan 7.804 ve 11 ceza puanı olan 4.313 sürücü var.

Ceza puanına sahip en fazla sürücünün bulunduğu yerler ise 74.397 ile Birmingham, 56.876 ile Sheffield ve 56.245 ile Nottingham bulunuyor.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar