Connect with us

Londra

İngiltere’de Başbakanlık kapalı alanlarda sevişmenin yasaklandığını doğruladı

İngiltere Başbakanı Boris Johnson 2. Seviye yasaklara tabi olan farklı bölgelerde yaşayan çiftlerin kapalı alanlarda sevişmelerinin yasaklandığını doğruladı.

Published

on

By

Evening Standard gazetesinin haberine göre Başbakanlık temsilcileri verdikleri brifingde çiftlerin dışarıda buluşmakta özgür olduklarını, ancak yine de önlemlere uymaları gerektiğini ifade etti.

Sağlık ve Sosyal Bakım Dairesi görevlileri PinkNews’a söylediğine göre ‘oturmuş ilişkilerdekiler’ bile bazı kurallara bağlı kalarak görüşebilecek.

Farklı yasak seviyelerine tabi sevgililer kendilerini zor bir durumda bulmuşken, cinsel sağlık uzmanları aylardır söylediklerini yineliyorlar:

‘En güvenli cinsel partner kendinizsiniz’
Yeni pandemi politikaları kapsamında, ilk seviye ülkenin en güncel yasaklarını ikiye katlıyor. İkinci seviye yasaklar farklı ev halklarından bireylerin birlikte kapalı alanlarda zaman geçirmesini engelliyor. Üçüncü seviyeyse barlar, pub’lar, spor salonları gibi hayati görülmeyen işletmeleri kapatsa da okullar ve devlet dairelerinin ne olursa olsun açık kalacağı ifade edildi.

Başbakanlıktan bir yetkilinin açıklamasına göre ‘Uygulamaya konan yasakların sebebi evler arasındaki bulaş zincirini kırmak ve bilimsel tavsiye kapalı alanlarda bulaşın daha fazla olduğu yönünde.’ Ancak ikinci yasak seviyesindeki bölgelerdeki çiftler dışarıda buluşabilir. Bu hafta yayınlanan yönergeye göre farklı hanelerden insanların karışmamasıyla ilgili yasak sadece kapalı alanları kapsıyor.

Terrence Higgins Trust’ın Tıbbi Müdürüyse PinkNews’a, ‘Temel tavsiyemiz, pandemi süresince en güvenli cinsel partnerin kendiniz ya da ev halkınızdan biri olduğu’ dedi.

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar