Connect with us

İngiltere

İngiltere’de büyük marketler uyardı: Stoklar tükeniyor panik yapmayın!

İngiltere’de süpermarketler artan talepten etkilendikleri konusunda uyarı yayınladılar. İkinci bir Covid dalgası endişesinin korkuları körüklediğini belirten marketler, ” Gereksiz panik satın alma dalgasını ateşleyecektir” açıklaması yaptılar.

Published

on

By

Sainbury’s ve çevrimiçi perakendeci Ocado, web sitelerine müşterilerine teslimat konusunda zorlanabilecekleri konusunda uyaran bildirimler yükledi. Ocado, alışveriş yapanlara “teslimat aralıklarının normalden daha hızlı tükendiğini” söyledi. Sainbury’s, engelli ve yaşlı müşterilere öncelik verildiğini, çünkü “bazı ürünlerin hala yüksek talep gördüğünü” açıkladı.

Bilindiği üzere Mart ayında Mağazalar, insanlar bencilce toplu alımlar yaparken, ekmek ve tuvalet kağıdı gibi temel ürünlerin stokları tükenmişti. Yapılan açıklamalar ve virüsün yayılma hızı yine panik satın almalarını tetikleyeceğinden korkan marketler insanları panik yapmamaları konusunda uyardı.

Mart ayındaki panikte süpermarket yöneticileri, insanlar her zamanki dükkanlarına bağlı kaldıkları sürece müşterilere “herkese yetecek kadar var” şeklinde ortak bir mektup göndermek zorunda kaldılar. The Sun’da yer alan habere göre salgının başlangıcında yaklaşık 600.000 olan çevrimiçi siparişler,  haftada yaklaşık 1,5 milyon müşteriye yükseldi. Diğer süpermarketler de pandeminin başlangıcında talepteki artışa yardımcı olmak için personel almışlardı.

 

 

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar