Connect with us

Dünya

İngiltere’de Çatı Business Networking etkinlikleri yeniden başlıyor

İngiltere’de yaşayan Türkleri biraraya getirip iş dünyasını kaynaştırmayı hedefleyen Çatı organizasyonunun buluşmaları yeniden başlıyor. Pandemi sonrası ilk buluşma 25 Temmuz Pazar günü Royal Festival Hall’da yapılacak…

Published

on

İngiltere’de faaliyet gösteren ÇATI şirketi kurucusu Mete Murat Metin ile 25 Temmuz 2021’de Londra’da organize edecekleri Business Networking etkinliği ve Çatı oluşumunun amacı hakkında konuştuk.

Çatı ne zaman kuruldu ve amacı nedir?

Çatı 2018 yılından beri etkinlikler yapıyordu. 2020 yılında topluma hizmet (Community Interest Company) şirketi olarak kaydımızı yaptık. İngiltere’deki Türklerin profesyonel anlamda hizmetlerini tanıtıp, pazarlamasını yapabileceği potansiyel müşterilerle buluşmasına yardımcı olmak, bunu seminer ve etkinliklerle destekleyerek İngiltere içinde ve dışında ortak girişim alanları oluşturmayı hedefleyerek yola çıktık.

Çatı’nın misyonu nedir?

Yeni start-up sürecini doğru bağlantılar ile verimli yönetmek ve uzun vadeli hedefler peşinde koşma gücüne kavuşması için Ankara Antlaşması ile İngiltere’ye gelmiş ve iş kurmuş vatandaşları İngiltere’de yaşayan kurum ve şirket temsilcileri ve iş insanları ile tanıştırıyoruz. İş kurmuş insanların işlerini büyütebilmesi için etkinliklerimiz sayesinde, sponsor, ortak, müşteri, iş veren ve işçi bulmalarına yardımcı olduk.

Pandemi süreci sizi nasıl etkiledi?

Pandemi kısıtlamaları yüzünden Mart 2020 yılında etkinliklere ara verdik. Temmuzda uzun bir aradan sonra ilk etkinliğimizi yapacağız. Bu arada yeni iş kuranların kendi sektöründen insanlarla iletişime geçmesi ve İngiltere’de yaşayanların uzman kişileri bulması için Telegram uygulamasında gruplar kurduk.

Ruh sağlığı çalışanları, job portal projesi (yazılımcılar ve IT sektöründe uzmanlar için), Basın medya & reklam, sanat, spor, eğitim, gezi, finans, satış pazarlama, sağlık, moda & tekstil, emlak, mühendisler, mimarlar, lojistik ithalat & ihracat, fotoğraf ve video, tiyatro, tercümanlar, avukatlar ve yazarlar & şairler kulübü dahil ismini saymadığımız 40 dan fazla gurup kurduk. Edinburgh, Liverpool, Manchester ve Coventry bölgelerinde Çatı grupları kuruldu.

Etkinliğe katılmak için bir ne yapılması gerekiyor ve etkinlik ücretli mi?

Etkinlik ücretsiz. Katılmak isteyenler alttaki Eventbrite linkinden yer ayırtabilirler. Şimdiye kadar 200’den fazla kişi kaydoldu. Aynı zamanda Çatı yöneticileri ile etkinlik öncesi ve sonrası Clubhouse’da yapacağımız sohbetlere de katılabilirler…

Etkinlik kayıt linki: https://www.eventbrite.com/e/cati-summer-2021-business-networking-event-tickets-152131739127

Clubhouse: https://www.clubhouse.com/join/cati-business-networking/v9o6D66Q/Pryg3w6W

Instagram: https://www.instagram.com/CATINETUK/

Telegram uygulamasını indirip alttaki linkten broadcast grubumuza katılıp ilk mesaja baktığınızda diğer grupların linkini görebilirsiniz. http://www.t.me/catinet

Facebook: https://www.facebook.com/metemuratmetin

Email: mete@hotmail.co.uk

Tel: 07999007686

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar