Connect with us

Gündem

İngiltere’de Covid nedeniyle ölümlerin fazla yazıldığı ortaya çıktı! Rakam 5,377 azaldı.

Önceden kişi virüsü aldıktan aylar sonra bir otobüs kazasında ölmüş olsa bile günlük Covid’den ölüm rakamlarına kaydediliyordu. Bu ortaya çıkınca yeni bir analiz sistemi geliştirildi ve rakamlar düştü…

Published

on

By

Matt Hancock, İngiltere’nin resmi Covid ölüm istatistiklerine 5.000’den kadar fazla ölümün eklenebileceğini fark ettikten sonra geçen ay acil bir inceleme emri verdi. İnceleme sonrasında İngiltere’deki rakamlar düştü.

12 Ağustos Çarşamba itibariyle, Birleşik Krallık’ta 28 gün içinde COVID-19 testi pozitif çıkan hastalardaki tüm ölümlerin sayısı 41.329 oldu.

Sağlık Bakanlığı’nın ölüm toplamı daha önce 46.706 idi, ancak bugün 5.377 daha az olacak şekilde revize edildi.

Dört Birleşik Krallık baş tıp görevlisi de standart yöntemi kullanma kararı aldı.

İngiltere Halk Sağlığı Sağlık Geliştirme Direktörü Profesör John Newton, “Enfeksiyonun uzun vadeli etkisine ilişkin analizimiz artık yeni yöntemlere geçmemize olanak tanıyor ve bu da bize hem son eğilimler hem de COVID-19 kaynaklı genel ölüm oranı hakkında önemli bilgiler verecek” dedi.

İngiltere’deki verilerin analizi ilginç rakamları da gün yüzüne çıkardı. Buna göre ölümlerin % 96’sının virüs bulaştıktan sonra 60 gün içinde gerçekleştiğini bu 60 günlük süre içerisinde ise ölümlerin % 88’i ise 28 gün içinde gerçekleştiğini ortaya koydu.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar