Connect with us

İngiltere

İngiltere’de demiryolu ücretleri 2021’de % 1,6 artacak

İngiltere, İskoçya ve Galler’de enflasyonun dört ayın en yüksek seviyesine yükselmesiyle birlikte önümüzdeki yıl tren fiyatlarında % 1,6 oranında bilet fiyatlarında artışlar yaşayacak.

Published

on

By

Demiryolu ücretlerinin belirlenmesinde kullanılan perakende fiyatlar endeksi (RPI) enflasyon ölçüsü, yıl içinde % 1,1’den % 1,6’ya yükseldi.

Ulusal İstatistik Ofisi (ONS), küresel petrol fiyatlarındaki toparlanma nedeniyle petrol ve mazot fiyatlarının neredeyse on yıldaki en büyük aylık artışına yükseldiğini açıkladı. Barlar ve restoranlar da dahil olmak üzere işletmelerin kapatılmasının ardından Temmuz ayında kapılarını yeniden açmaya başlamasıyla rekreasyon fiyatları yükseldi.

Temmuz ayındaki RPI rakamına göre İngiltere, İskoçya ve Galler’de hükümet tarafından düzenlenen tren ücretleri yeniden revize edilecek.

Artış, Brighton’dan Londra’ya yıllık bir sezonluk biletin fiyatının 80 sterlin artarak 5.060 sterline yükseldiğini, Barrow-in-Furness’den Preston’a bir sezonluk biletin ise 69 sterlin artarak 4.353 sterline çıkacağı öngörülüyor.

 

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar