Connect with us

Gündem

İngiltere’de düğünlere özel izin çıktı! Davetli sayısına mekanlar karar verecek

Boris Johnson tarafından yapılan açıklamada, düğünler 21 Haziran’dan itibaren mekanın karar vereceği kişi sayısı sınırlamasıyla gerçekleştirilecek. Ayrıca iç mekanlarda düzenlenecek düğünlere de maske zorunluluğu geliyor.

Published

on

Kısıtlama döneminde, evlenme hazırlıkları yaparken nikahlarını ertelemek zorunda kalan çiftler için yeni düzenlemeler geldi.

Bundan böyle düğünlerin yapılacağı mekanlar, kendi kısıtlamalarını kendileri koyabilecek. Daha önceden 30 kişiyle sınırlandırılan düğünlerde artık söz mekan sahiplerinde olacak.

Davetli sayısı yükselebilir! Ancak dans etmek yasak

Ancak iç mekanlarda yapılacak olan düğünlerde sosyal mesafe ve maske zorunluluğu devam edecek. Dış mekanda ise dans pisti sadece gelin ve damata ait olacak.

Bu kısıtlamalar, virüs bulaş oranı yükseleceği için, müzik grupları da canlı performanslarını düğünlerde sergileyemeyecek anlamına geliyor.

Bahçeler de dahil olmak üzere özel alanlardaki düğünlerde hükümet, kısıtlamalar konusunda yeni evlenecek çiftlere güvenmeyi seçecek.

İç mekan düğünlerinde hizmet eden ekip için de maske zorunluluğu olacak. Masalar ise 6 kişiden fazla olmayacak.

Başbakan Boris Johnson, yeni kısıtlamalar hakkında, “Düğünlerin 30’dan fazla kişiyle yapılabileceğini söylüyoruz. Sosyal mesafeyi göseterek 21 Haziran’dan itibaren 30 kişilik kısıtlamayı kaldırıyoruz” dedi.

Derleyen: Vildan Uygunoğlu

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar