Connect with us

Dünya

İngiltere’de evden çalışma programı uzatılıyor!

İngiliz basını artan Covid rakamları yüzünden ‘Evden Çalışma’ planının uzatılabileceğini iddia etti. 21 Haziran’da İngiltere normalleşme planına göre tüm kısıtlamaları kaldırmayı planlıyordu…

Published

on

By

İngiltere’nin önde gelen gazeteleri The Sun ve Telegraph hükümet yetkililerinin, çalışanların ofislere dönüşünü ertelemeyi düşündüklerini yazdı. İki gazete de İngiltere’de uzun süredir devam den evden çalışma programının artan Covid vakaları nedeniyle uzatılacağını iddia etti.

Telegraph,  hükümet kaynakları, yetkililerin önümüzdeki haftalarda Covid nedeniyle hastaneye yatışların ve ölümlerin artması durumunda “evden çalışma” yönergesini sürdürüp sürdürmemeyi incelediklerini yazdı.

21 Haziran’da, virüsle mücadele yol haritasındaki son adımın bir parçası olarak tüm kısıtlamalarının kaldırılacağı İngiltere’nin özgürlük günü olarak planlanıyordu.

Birleşik Krallık’taki işletmeler, çalışanların haftada sadece birkaç gün ofise gittikleri bir modele geçmeye sıcak bakıyor.  Birçok kişi ile evden çalışmaya zaten iyi bir şekilde adapte oldu. The Telegraph’a konuşan bir hükümet kaynağının “Açıkçası evden çalışmanın bazı sonuçları var, ancak ekonomik destek hala devam ettiği için uzatılmasının bir zararı olmayacaktır” dediği aktarıldı.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar