Connect with us

Dünya

İngiltere’de istifa depremi durulmuyor! Boris’in dört yardımcısı daha istifa etti

İngiltere Başbakanı Boris Johnson’a Covid-19 kısıtlamaları sırasındaki parti skandalları sebebiyle tepkiler çığ gibi büyüyor. Bugün başbakanın dört üst düzey yardımcısı daha istifa etti…

Published

on

By

İngiltere’de Boris Johnson’ın koltuğunu sarsan “Party Gate” skandalı çığ gibi büyüyor. Dün, Johnson’ın yanında çalışan dört üst düzey isim Covid-19 kısıtlamaları sırasındaki parti skandallarıyla bağlantılı olarak istifa ettiğini duyurdu. Bugün ise İngiliz basınında yer alan haberlere göre toplu istifalara bir yenisi daha eklendi.

İngiltere’de Covid-19 kısıtlamalarının uygulandığı dönemde parti düzenlenmesinin ardından artan tepkiler sonucunda İletişim Müdürü Jack Doyle, Politika şefi Munira Mirza, Personel Şefi Dan Rosenfield ve Johson’ın Baş Sekreteri Martin Reynolds istifa etmişti.

İngiliz medyasında yer alan iddialara göre Kadın ve eşitlik özel danışmanı Elena Narozanski de görevinden ayrıldı ancak  bu iddia henüz resmi olarak doğrulanmadı.

“AİLE HAYATIM KORKUNÇ BİR ZARAR GÖRDÜ”

İletişim Müdürü Jack Doyle istifa açıklamasında, “Her zaman 2 yıl bu görevi yürütme niyetindeydim ancak son haftalarda ülke içerisinde yaşananlardan dolayı aile hayatım korkunç bir zarar gördü” ifadelerini kullandı.

İngiltere Başbakanlık Sözcüsü istifalar hakkında yaptığı açıklamada, “Dan Rosenfield ve Martin Reynolds bugün Başbakan Johson’a istifalarını sundu ve Başbakan kabul etti. Her ikisine de Covid-19 salgını ile mücadele ve ekonomik iyileşme konusunda hükümete yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

İngiltere Başbakanı Johson en son 31 Ocak tarihinde Başbakanlık’ta düzenlenen parti ile ilgili özür dilemişti.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar