Connect with us

İngiltere

İngiltere’de Jenniz’e danışmadan ev kiralanmaz…

İngiltere’de Türkler için verdiği danışmanlık hizmetleri ile dikkat çeken Ceniz Jenn Çakırgöz ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik…

Published

on

O İngiltere’de yaşayan Kıbrıslı Türklerin dahi çocuğu…

Daha 12 yaşındayken Manchester’da yılın öğrencisi seçilip gazete manşetlerini süslemiş birisi… Üstelik bu ödüle sadece derslerindeki başarılarıyla değil disipliniyle de bu layık görülmüş.

Bu disiplin yıllar içerisinde iş hayatına da sirayet etmiş ve 27 yaşında Türkiye, KKTC ve İngiltere’de 4 ayrı şirketi idare eden bir iş kadınına dönüştürmüş Ceniz Jenn Çakırgöz’ü…

 

Ceniz pek çok alanda başarılı işlere imza atıyor ancak onu özel kılan İngiltere’de Türkler için verdiği danışmanlık hizmetleri… Ceniz İngiliz emlak sektöründe öyle bir ağ kurmuş ki, bu ülkede en zor şeylerden birisi olan ev kiralama konusunda adeta ülkeye yerleşen Türklerin yardım meleği olmuş…

 

-Ceniz çok ilginç bir başarı hikayen var. Ama en çarpıcı tarafı da 2017 yılında ilk şirketini kuran bir iş kadını olarak 3 yıl içerisinde bu başarıya ulaşmış olman. Üç yılda dört şirket, bu başarının sırrı ne?

  • Sanırım samimiyet ve güler yüz… Hiç yalan söylemedim. Hiçbir kusuru gizlemedim ve sattığım her şeyi kendim satın alıyormuşum gibi pazarladım. Bu samimiyetimi müşterilerim de gördü. Şöyle söyleyeyim dürüstlük her zaman karşılığını alır.

-Nasıl başladı hikayen biraz anlatsana…

  • Kıbrıs, Gazimağusa doğumluyum. İngiltere, Manchester bölgesine 6 yaşındayken yerleştik. Hep disiplinli ve çalışan bir öğrenciydim. 12 yaşında yılın öğrencisi seçildim. Gazeteler çıktım. Disiplinli çalışmaktan hiç vazgeçmedim. 2013 yılında polis okulunu bitirdim. 2015 yılında Kıbrıs’a yerleştim ve Kaya Artemis Hotel’de Halkla İlişkiler departmanında çalışmaya başladım. 2017 yılında ilk şirketim NCM/StarionEstates kurdum ama ofisim yoktu evden çalışıyordum. 2018 Ağustos ayında ilk ofisimi açtım. Tek başıma 2 ayda 82 daire sattım hem de lansmandan… Güney Kıbrıs’ta, en çok satış yapan emlakçılar başarı ödülü aldım.

Fotoğraf: 2018 Ağustos Güney Kıbrıs’ta, en çok satış yapan emlakçılar başarı ödül töreni…

-Yıl oldu 2018 diğer üç şirketi ne ara kurdun?

  • 2018 değil, 2019 oldu! 2019’un Haziran ayında Manchester’a döndüm. Haziran’da Marjen İnternational LTD Şirketimi kurdum ortağım Mark Warren Frankle ile… Aynı ay tek direktörü olduğum CJC İnternational LTD Şirketimi kurdum. Temmuz ayında ise ‘Online İngiltere Yerleşim Danışmanlığı’ şirketimi kurdum.

Fotoğraf: Marjen İnternational LTD Şirketi ortağı Mark Warren Frankle ile…

-Bu Mark Zuckerberg’i kıskandıracak bir hız! Peki bu 4 şirkette nasıl hizmetler veriyorsun?

  • NCM/StarionEstates, yeni adı ile Starion Estates, Kıbrıs Gazimağusa bölgesinde bir emlak acentesi. Bir ortağım var orda ve düğün organizasyon paketleri, tatil paketleri, kiralık araba ve yatırım danışmanlığı alanında hizmet veriyor. Diğer şirketim CJC İnternatioal LTD. ile de arasında köprü kuruldu ve İngiltere’de bulunan yatırımcılarımızı Kuzey Kıbrıs’a yönlendiriyoruz.

-Ama en gözde işin sanırım ‘Yerleşim Danışmanlığı’ hizmeti verdiğin şirketin. Biraz anlatsana yerleşim danışmanlığı nedir?

  • CJC İnternational LTD. şirketim benim de göz bebeğim. Çünkü bu insanların hayatına doğrudan etki eden ve onların konforunu sağlamaya yönelik bir iş. İngiltere’ye yerleşmeyi planlayan veya İngiltere’de ikamet eden kişilere kiralık ev ve işlemler hakkında yapılması gerekenler konusunda destek sağlıyoruz. Örneeğin İngiltere’ye yeni gelenler için en zor şey ev kiralamak. Ya uazun kontratlar yapmak ya da garantör bulmak zorundasınız. Ki bu da ciddi bir maliyet demek. Sunduğumuz hizmetin avantajı bizim şirketimizin referansı sayesinde garantörünüz yoksa bile işlem yapılabiliyorsunuz. Sizin belirlediğiniz kriterlerde kiralık ev bulma konusunda danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Ayrıca garantör olmadan 3 ile 6 peşinat ile ev tutabilme olanağı sağlıyoruz.

-Peki ev kiralarken başka ne gibi ihtiyaçları oluyor müşterilerinin? Hizmetler bununla sınırlı değil sanırım?

  • Tabii ki değil. İngiltere’ye Ankara Anlaşması yada başka şartlarla gelen tüm göçmenlere; kiralık ev bulma, banka hesabı online başvurusu, elektrik başvurusu, su başvurusu, doğalgaz başvurusu, doktor, diş hekimi başvurusu, DVLA – Learning ehliyet online başvurusu, televizyon vergisi, Nİ (nino) numarasını başvurusu, çocukların okul kayıt başvurusu, Council tax (Belediye vergisi) başvurusu, kablo televizyon ve internet başvurusu, istek üzerine dil kursu başvurusu gibi hayatın her alanında işlerini kolaylaştıracak bir hizmet paketi sunuyoruz.

-Ceniz seni İngiltere’de herkes Jenniz Chakirgoz diye tanıyor. İnsanların hayatlarına dokunmayı sevdiğini senin şirketinden hizmet alıp sonra seninle dostluk kuran insanlar söylüyor. Sosyal medyada takipçilerin senden övgüyle bahsediyorlar. Londragundem.com’da senin gibi insanlara ışık olmaya çalışan bir haber sitesi… Bu röportaj vesilesiyle tanıştık ama senin bizim aramızda olmanı arzu ediyoruz. Özellikle emlak danışmanlığı ve yatırım uzmanı olarak İngiltere, Kıbrıs ve Türkiye’deki takipçilerimiz için merak ettikleri soruları cevaplayacak, yol gösterecek yazılar yazıp, onların sorularını yanıtlayacak bir köşe yazmak ister misin?

  • Tabii ki… Çok mutlu olurum. Ne kadar çok insanın hayatına dokunur, onlara fayda sağlayabilirsem o kadar mutlu olurum.

Öyleyse aramıza hoş geldin…

 

NOT: Jenniz Chakirgoz her hafta köşe yazıları, sizlerden gelen sorulara vereceği cevaplar ve aydınlatıcı haberleriyle siz değerli londragundem.com okurları ile buluşacak…

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar