Connect with us

Gündem

İngiltere’de kimler kredi alabilir. Kredi notu nasıl yükseltilir?

İngiltere’de kredi almak için kredi notunuzu nasıl yükseltebilirsiniz? İyi kredi puanı için yapmanız gerekenler nelerdir? Ankara Anlaşmalılar kredi kullanabilir mi?

Published

on

İngiltere yaşama hakkını olup, kredit score (kredi notu) iyi olan herkes bu borçlanma  da denilen kredilerden yararlanma hakkına sahiptir. Ankara Anlaşması ile gelenler için de bu hizmet geçerlidir yeter ki kredi score iyi olsun.

İyi kredi puanı için yapmanız gerekenler nelerdir ?

  • Faturalarınızı vaktinde ödeyin. Ödeme geçmişiniz kredi bürolarına bildirilebilir. Geciken ödemeler, birçok kredi puanlama modelinde dikkate alınan kredi raporunuzdaki en önemli faktörlerden biridir. Faturalarınızı zamanında ödemezseniz, kredi puanlarınız düşecektir.
  • Kredi kartı bakiyenizi düşük tutun. Yüksek bir borç / kredi oranı (kullanım oranı), kredi kullanımınızı fazla uzattığınızın ve finansal zorluklarla karşı karşıya olabileceğinizin bir işaretidir.
  • Yeni hesapları yalnızca gerektiği kadar açın. Ek harcama gücü için yeni bir kredi hesabı açmayı veya daha iyi bir kredi karışımı elde etmeyi planlıyorsanız, dikkatli olun. Yeni kredi hesapları açmak, raporunuza zorlayıcı sorular ekler ve sonuçta geri ödeyebileceğinizden daha fazla borca neden olabilir, bu da her kredinizi olumsuz yönde etkileyebilir.
  • Aşırı kredi kartı borcunu ödeyin. Borç ödemek, borç / kredi oranınızı azaltmanın bir yoludur. Bunun krediniz üzerinde olumlu bir sonucu olabilir. Öte yandan, kullanılmayan hesapları kapatırsanız, kredi puanlarınızı düşürebilir çünkü bu hesaplarda bulunan krediyi kaybedersiniz ve bu da kredi bakiyelerinizin mevcut limitlerinizin daha büyük bir yüzdesi olmasını sağlar.
  • Kredinizi yükseltmek zaman alır. Ama zaman müttefikiniz olabilir. Bir kredi sıkıntısına yakalanmak sizi sorumsuz yapmaz. Kişisel koşullarınız faturalarınızı zamanında ödemeyi zorlaştırıyorsa alacaklılarınızla iletişime geçin. Alacaklılarınız bir çözüm bulmak için sizinle birlikte çalışmaya istekli olabilir. Alışkanlıkları kırmak zordur. Bu nedenle, finansal sorumluluğu uzun vadede paradan tasarruf etmenizi sağlayacak iyi bir alışkanlık haline getirin.

 

Para ödünç almanın birçok farklı yolu vardır. Ödünç almadan önce, mevcut farklı seçenekler hakkında bilgi edinmek iyi bir fikirdir, böylece hangisinin sizin için en iyisi olduğuna karar verebilirsiniz. Daha fazlasını öğrenmek için aşağıdaki verilen bilgiler kredi seçenekleri arasında size en uygun olanını bulmanıza yardımcı olabilir… Bu kredilerle ilgili gerek online gerekse bankalar ve aracı kurumlarla iletişime geçebilirsiniz. Önemli olan doğru krediyi seçebilmek.

 

Plastik kartlar

Kredi kartları, mağaza kartları ve ödeme kartları ile ön ödeme kartlarını kapsayan çeşitli plastik kart türleri hakkında tanıtıcı bilgiler.

Krediler

Krediler, borç almanın yararlı bir yolu olabilir. Kredi almanın birçok farklı yolu vardır, bu nedenle koşullarınıza uygun olanı seçtiğinizden ve geri ödemeleri karşılayabileceğinizden emin olmanız gerekir. En yaygın kredi türleri, bunları kimin sağladığı ve yasa dışı kredilerden nasıl kaçınılacağı hakkında daha fazla bilgi edinin.

Kişisel krediler

Teminatlı ve teminatsız kişisel krediler, nasıl çalıştıkları ve farklı kredi ürünlerinin nasıl karşılaştırılacağı hakkında bilgiler.

Ev kredisi (eşik kredileri)

Ev kredisinin ne olduğu, bir ev kredisi veren kuruluşun ruhsatlı olup olmadığının ve ev kredisi ürünlerinin nasıl karşılaştırılacağı hakkında bilgiler.

Öğrenci kredileri

Öğrenci kredileri ve Kariyer Geliştirme Kredisi hakkında bilgiler, kimlerin başvurabileceği, nasıl başvurulacağı ve daha fazla bilgi kaynakları.

Kredi Birliği kredileri

Kredi birlikleri, kredi birliği kredilerinin nasıl işlediği ve yerel bir sağlayıcı nasıl bulunacağı hakkında bilgiler.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar