Connect with us

Dünya

İngiltere’de koronavirüs salgınında son durum…

Pazar günü açıklanan resmi rakamlara göre, İngiltere’de 32.417 kişinin daha COVID-19 testi pozitif çıktı ve ülkedeki toplam koronavirüs vaka sayısı 7.664.230’a ulaştı.

Published

on

By

Ülke ilaveten koronavirüs ile ilgili 58 ölüm daha kaydetti. İngiltere’de koronavirüs kaynaklı toplam ölüm sayısı 136 bin 168’e ulaştı. Bu rakamlar, yalnızca ilk pozitif testlerinden sonraki 28 gün içinde ölen kişilerin ölümlerini içerir.

En son veriler, Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO), hastaneye yatış riski en yüksek olan şiddetli olmayan Covid-19 hastalarının tedavisi için Regeneron tarafından üretilen casirivimab ve imdevimab ilaçlarını içerecek şekilde klinik bakım kılavuzunu güncellemesiyle geldi.

Bu arada, İngiltere’nin Baş Sağlık Görevlisi Yardımcısı Jonathan Van-Tam, Covid-19’un ülke için hala bir risk oluşturduğunu söyledi.

Halkı sağlık uzmanlarını dinlemeye çağırdı ve şöyle dedi: “Oyun PC’nizde bir arıza meydana gelirse, onu bir tesisatçıya götürüp tamir etmelerini istemeyin.”

Cuma günü, resmi rakamlar, ülkenin R sayısı olarak da bilinen koronavirüs üreme sayısının hafifçe 0,8 ile bir arasında düştüğünü gösterdi. R sayısı, her bir Covid pozitif kişinin enfekte etmeye devam ettiği ortalama insan sayısını gösterir.

0,8 ile bir arasında bir R değeri, ortalama olarak, enfekte olan her 10 kişinin sekiz ila 10 kişiye bulaştıracağı anlamına gelir.

Son rakamlara göre, İngiltere’de 16 yaş ve üzeri kişilerin yüzde 89’undan fazlası ilk doz aşılarını yaptırmış ve yüzde 82’den fazlası her iki dozu da almış.

İngiltere, Çin, Almanya, Rusya ve Amerika Birleşik Devletleri gibi ülkeler hayatı normale döndürmek için koronavirüs aşılarını piyasaya sürmek için zamana karşı yarışıyor.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar