Connect with us

İngiltere

İngiltere’de koronavirüs vakalarında büyük düşüş

Published

on

By

İngiltere’de bugün 12.872 test pozitif çıktı.  65 kişi daha hayatını kaybederken son üç günde çok yükselen rakamlarda 24 saat içinde 2.000’den fazla düşüş gözlendi. İki hafta içinde neredeyse üç katına çıkan vakalardaki düşüş yine de hükümete yeni kısıtlamalar konusunda geri adım attırmayacak.

Örneğin İskoçya, son 24 saat içinde 956 yeni koronavirüs vakası kaydetti, ancak hiçbir ölüm kaydedilmedi. NHS bugün, koronavirüs testi pozitif çıkan 32 kişinin daha İngiltere’deki hastanelerde öldüğünü ve hastanelerde bildirilen toplam doğrulanmış ölüm sayısını 30.471’e çıkardığını söyledi.

İngiltere’nin tıbbi baş yardımcısı Profesör Jonathan Van-Tam yaptığı açıklamada, ülkenin Mart ayında bulunduğumuz yere benzer bir dönüm noktasında olduğunu söyledi. Bilindiği üzere Birleşik Krallık, 42.750’den fazla ölümle Avrupa’nın en ölümcül salgınını yaşadı.

Rakamlardaki düşüşün umut olmadığını belirten uzmanlar yarın başbakanın 3 kademeli yeni bir kilitlenme programı açıklayacağına ve özellikle Kuzey İngiltere’de sıkı tedbirler uygulanacağına kesin gözüyle bakıyorlar.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar