Connect with us

Dünya

İngiltere’de ‘Nusret’ krizi: Fahiş fiyatlar İngiliz basınına konu oldu…

ABD, İspanya, Dubai ve Yunanistan’da çok sayıda restoranı bulunan et lokantası zinciri sahibi Nusret Gökçe, son olarak yeni şubesini Londra’da açtı. Gökçe’nin Londra şubesindeki dudak uçuklatan fiyatlar ise İngiltere’de gündem oldu.

Published

on

By

Sosyal medyada ünlenen ‘saltbea’ (tuzlama) hareketi ile tüm dünyada tanınan Türk işletmeci Nusret Gökçe, ABD, İspanya, Dubai ve Yunanistan’ın ardından; son olarak yeni şubesini İngiltere’nin başkenti Londra’da açtı.

24 AYAR BİFTEK TEPKİ ÇEKTİ

İngiliz Daily Mail gazetesi yazarlarından Jan Moir, Nusret’in yeni restoranındaki dudak uçuklatan fiyatları yazısına taşıdı. Nusret’in 700 sterline (8 bin 500 TL) satışa sunduğu 24 ayar altın biftek tepkilere neden oldu.

Sözcü’de yer alan habere göre Moir, uçuk fiyatlara rağmen İngiliz sosyetesinin restorana akın ettiğini duyururken, altın kaplama bifteğin de fiyatına rağmen en çok tercih edilen ürünlerden biri olduğunu ekledi.

BİR HAMBURGER BİN 200 TL
Moir, 700 sterlinlik fiyatına rağmen yan masanın iki tane altın kaplama biftek sipariş ettiğini anlatırken, ‘Kim altın kaplama biftek yer demeyin. Yan masamdakiler iki tane sipariş verdiler” dedi. Ünlü yazar, Nusret’in restoranını ‘Bir hamburgere 100 sterlin (bin 200 TL) ve bir Coca Cola’ya 9 sterlin (109 TL) vermeyi umursamayan zengin etoburlar için büyük bir karnaval olarak nitelendirdi. Gazete, Nusret’in Londra şubesinin fiyatlara rağmen müşteri sıkıntısı yaşamadığının da altını çizdi.

Reality şon yıldızı ve sosyal medya fenomeni Gemma Collins de Nusret Gökçe’nin Londra’daki ilk müşterilerinden biriydi. Ünlü isim, kendisine 700 sterline (8500 lira) mal olan 24 ayar altın bifteğinin tadını çıkarırken çekilen videosunu sosyal medya hesabından paylaştı.

 

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar