Connect with us

İngiltere

İngiltere’de ölüm döşeğindeki hastaların ilaçlarını çaldılar!

Ruth Lambert ve Jessica Silvester, İngiltere’de karantina sırasında yaşanan evde bakım sorunlarından kendilerine yeni bir kazanç kapısı açtı. İkili hemşire taklidi yaparak hastaların evlerine girip ağrı kesici ve morfin bulunması zor ilaçları çaldılar.

Published

on

33 yaşındaki Lambert ve 29 yaşındaki Silvester, Güney Doğu Sahili Ambulans Servisi’nde sağlık görevlisi olarak çalıştıkları için NHS bilgisayar sistemindeki hasta kayıtlarına erişebiliyordu. Gözlerine kestikleri kurbanlarını birbirlerine WhatsApp üzerinden aktaran ikili Kent bölgesindeki Thanet, Canterbury, Whitstable, Faversham ve Herne Bay şehirlerini ziyaret ettiler.

29 KİŞİNİN İLAÇLARINI ÇALDILAR

İkilinin birbirlerine yolladıkları mesajlarda ilaçlardan “şekerler” olarak bahsettikleri görüldü. Soruşturmada, Silvester’ın potansiyel hedefleri belirlemek için NHS veritabanına erişirken Lambert’in bu evlere gidip ilaçları çaldığı tespit edildi. Çiftin bu şekilde 29 kadar hırsızlığı gerçekleştirdikleri biliniyor.

KURBANLAR FARKINDA BİLE DEĞİLDİ

Polis soruşturma açıp kurbanlar ve akrabalarıyla konuşana kadar kurbanların çoğu herhangi bir şeyin yaşandığının farkında bile değildi. CCTV ve cep telefonu verileri de suçluların polise bildirilen hırsızlık olaylarının çoğunda olay mahallinde bulunduğunu doğruladı.

HASTALARIN SON GÜNLERİNİ RAHAT GEÇİRMESİ İÇİN VERİLEN İLAÇLAR

Çalınan ilaçlar ölmek üzere olan hastalara son günlerini olabildiğince rahat geçirmeleri için yazılan reçeteli ilaçlardı. İkilinin ayrıca ev sakinlerini yakınlarının vefatının ardından ilaçları meşru nedenlerle topladıklarına ikna ederek üç farklı mülkten ilaç çaldıkları da tespit edildi.

Hürriyet

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar