Connect with us

Dünya

İngiltere’de Omicron alarmı: Noel sonrası 2 haftalık kapanma planı

Omicron varyantının hızla yayılmasının ardından İngiltere’de COVID-19 vakalarının artmasını engellemek için B planının devreye sokulacağı açıklanmıştı. Bu plan kapsamında Noel sonrası ‘2 haftalık kapanma’nın söz konusu olduğu belirtildi.

Published

on

By

The Times’ın bildirdiğine göre, Birleşik Krallık’ta bakanlar Omicron varyantının yayılmasını önlemek adına Noel sonrası iki haftalık bir kapanma için hazırlık yapıyor.

Bu önlemler kapsamında İngiltere’de Nisan ayında getirilen kurallara benzer şekilde barlar ve restoranların açık havada hizmet vermesi sınırlandırılacak.

 

Bakanların, Acil Durumlar için Bilimsel Danışma Grubu’ndaki (SAGE) sızdırılan tutanaklarına göre, şu anda yürürlükte olan B Planı’nın ötesinde önlemlere acilen ihtiyaç olduğu görülüyor. Sage’deki tahmine göre, 1 Ocak’tan önce kısıtlama olmadığı takdirde, İngiltere’de hastaneye başvuruların günde ‘en az’ 3.000’e ulaşabileceğini düşünülüyor.

İNGİLTERE’DE HÜKÜMETİN B PLANI

Ülkede daha ağır kısıtlamaları içeren B Planı’na göre insanların yeniden evden çalışmaya teşvik edildi.

Geçtiğimiz Cuma gününden itibaren ise tiyatrolar ve sinemalar da dahil olmak üzere halka açık kapalı mekanlarda maske takılması zorunlu oldu. Bununla birlikte gece kulüpleri ve kalabalık mekanlara girişlerde aşı pasaportu uygulaması yürürlüğe girdi.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar