Connect with us

İngiltere

İngiltere’de PUB’lar ve restoranlar Nisan ayında açılıyor!

Covid vakalarının düşmeye devam etmesi durumunda Nisan ayında PUB’lar ve restoranlar açık havada hizmet vermeye başlayacak.

Published

on

By

İyi haber, İngiltere’nin Covid R oranının geçen Temmuz ayından bu yana ilk kez ülke genelinde 1’in altına düşmesiyle geldi. Hafta başında en savunmasız olarak kabul edilen grupların neredeyse tamamının yani 15 milyon kişinin aşılaması bitmiş olacak.

İngiltere’nin önde gelen yayın kuruluşlarından The Sun’da yer alan habere göre müjdeyi bir hükümet yetkilisi açıkladı. Boris Johnson ve yaklaşık 30 bakanı, 70 yaş üstü için son bir hamle olarak bugün ülke çapındaki aşılama merkezlerini pazartesi günü ziyaret edecek ve buna  göre bir yol haritası çizecek.

Açıklamayı yapan yetkili Pub ve restoranlara belirli kurallarla dönülebileceğini hatta bazı spor etkinliklerine aşı veya Covid testi yaptırarak girilebileceğini ön gördüğünü belirtti.

Bahçesi olan işletmeler açılacak

Daha önce alınan kararlara göre işletmelerin Mayıs ayına kadar kapalı kalacağıve Nisan ayından itibaren de sadece paket servisi yapılabileceği açıklanmıştı. Ancak oranların düşmesiyle birlikte açıklama yapan hükümet yetkilisi, “Mayıs ayı için bahçeleri olan barlarda ve restoranlarda sınırlı iç mekan kullanımına da izin verilmek suretiyle açılış planlanmaktadır” dedi.

Ancak, muhtemelen “altı kişi kuralı” sınırlar ve iki metrelik mesafe, erken yeniden açılış ve gece 22.00 kapatılması gibi kurallar geri gelecek. Başbakan, 22 Şubat’ta yeni kuralları açıklayacak.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar