Connect with us

Dünya

İngiltere’de seyahat güncellemesi ertelendi. Yeniden gözden geçirilecek!

Yeşil ve kırmızı seyahat listelerindeki değişiklikler ertelendi – bakanların yarın trafik ışığı sistemini elden geçirmeleri ve yeniden revize etmeleri bekleniyor.

Published

on

By

İngiltere’de üç haftalık incelemenin sonrasında yeni seyahat güncellemesinin bugün yapılması planlanıyordu, ancak Boris Johnson’ın kabinedeki görev değişikliği ve seyahat konusunda planlanan bazı değişiklikler nedeniyle açıklamanın yarına bırakıldığı açıklandı.

Sağlık Bakanı Sajid Javid , İngiltere’ye tamamen aşılanmış kişilerin gelişleri için pahalı PCR testlerinin kaldırılacağını doğruladı. Bu nedenle de güncellemenin yeniden gözden geçirileceği belirtildi.

İngiliz basınında bu ek süre Türkiye’nin kırmızı listeden çıkması için avantaj olarak nitelendirildi. Türkiye için olumlu bir gelişme olduğunu yazan The Sun Gazetesi, Türkiye’nin 4 Mayıs Salı gününden bu yana en yüksek vaka sayısını kaydetmesine rağmen kırmızı listeden çıkmak için baskı yaptığı ve aşılanma oranı ile birçok sarı listedeki ülkeden daha iyi durumda olduğunu vurguladı.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar