Connect with us

Dünya

İngiltere’de seyahat listesi kısıtlamalarına yeni düzenleme geliyor: Aşılar kabul edilecek

Başbakanlık aşılı turistlerin durumu dikkate alınarak uluslararası seyahat için trafik ışığı sistemine bu hafta bir inceleme yayınlayacağını doğruladı.

Published

on

By

Hükümet Cumartesi gününden önce sistemin nasıl çalıştığına dair bir “kontrol noktası” incelemesi yayınlayacağını açıkladı. Covid vakalarındaki artış nedeniyle Fransa’dan seyahatleri kısıtlamak için getirilen “amber plus” listesinin incelemenin bir parçası olarak rafa kaldırılabileceğine dair raporlar sonrasında başbakanlık bu incelemeyi yapacaklarını belirtti.

Başbakanlık sözcüsü bugün incelemenin bu hafta yayınlanacağını ve kırmızı, kehribar ve yeşil liste ülkelerinden seyahat eden insanlar için farklı kısıtlamaları dikkate alacağını doğruladı.

BAŞKA ÜLKELERDE YAPILAN AŞILAR KABUL EDİLECEK

Başbakanlık sözcüsü, “Önlemleri inceleme altında tutuyoruz ve en son bilimsel kanıtları ve verileri sürekli olarak gözden geçiriyoruz. Uluslararası vatandaşlar için aşılara kesinlikle bakacak. Şu anda hükümet,  seyahat edenlerin yalnızca Birleşik Krallık’ta çifte aşı olmaları durumunda kehribar (sarı) liste ülkelerinden geldiklerinde karantinadan muaf olmalarına izin veriyor. Yeni düzenlemeye göre bunu, nerede uygulandıklarına bakılmaksızın, Birleşik Krallık tarafından onaylanmış herhangi bir aşıdan iki kez aşılanmış olanları kapsayacak şekilde genişletmek için çalışma yapıldığı belirtildi.

Grant Shapps, politika değişikliğini duyururken, hükümetin kehribar listesi muafiyetini yaz sonunda uluslararası yolcuları kapsayacak şekilde genişletmeyi planladığını söyledi.

 

 

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar