Connect with us

İngiltere

İngiltere’de son 24 saatte 1000’den fazla koronavirüs vakası

İngiltere’deki koronavirüs vakaları, son 24 saat içinde 1000’den fazla arttı.

Published

on

By

Son açıklanan verilere göre son bir günde 1048 vaka tespit edilirken, 16 kişi de Covid-19 yüzünden hayatını kaybetti.

İngiltere genelinde şu ana dek 41.465 kişi koronavirüs yüzünden hayatını kaybederken, 328.846 teyitli vaka tespit edildi.

Öte yandan Covid-19’a karşı geliştirilen antikor ilaç gönüllüler üzerinde denenmeye başlandı. İngiliz ilaç firması AstraZeneca, Covid-19’a karşı geliştirilen antikor ilacın gönüllüler üzerinde denemeye başladığını duyurdu.

Oxford Üniversitesi ile Covid-19 aşısı üzerine çalışan AstraZeneca, bu çalışmanın yanı sıra hastalığı önleme ve tedavi etmeye yardımcı olmak amacıyla geliştirilen bir ilacın klinik denemesini başlattı. Firma, ilacın ilk gönüllüler üzerinde denenmeye başlandığını açıkladı.

AZD7442 olarak bilinen ilacın iki monoklonal antikorun bir kombinasyonu olduğunu açıklandı. Gönüllülere, hem aşı hem de tedavi potansiyeli olan dozlarda ilaç veriliyor. Antikor ilaç, Birleşik Krallık’ta yaşları 18 ile 55 arasında değişen 48 sağlıklı gönüllü üzerinde deneniyor.

Firmanın araştırma ve geliştirmeden sorumlu başkan yardımcısı Mene Pangalos, ilaç hakkında “Bu deneme, Covid-19’u önlemek veya tedavi etmek için monoklonal antikor kombinasyonumuzun geliştirilmesinde önemli bir kilometre taşıdır. Geliştirdiğimiz ilaç, viral direnç olasılığını azaltmanın yanı sıra dayanıklılığı geliştirme potansiyeline sahiptir.” yorumunda bulundu.

 

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar