Connect with us

İngiltere

İngiltere’de son 24 saatte 2 bin 657 vaka tespit edildi

İngiltere’de koronavirüs salgınında son 24 saatte 2 bin 657 vaka tespit edilirken, 11 kişi Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti.

Published

on

By

İngiltere’de koronavirüse bağlı günlük vaka ve can kaybı düşüş göstermeye devam ediyor. İngiltere Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada son 24 saatte 2 bin 657 vakanın tespit edilmesiyle toplam vaka sayısı 4 milyon 444 bin 631’e yükseldi.

Ülkede son 24 saat içinde 11 kişi hayatını kaybederken, toplam can kaybı ise 127 bin 651’e ulaştı.

Sağlık Bakanlığı’ndan gelen aşı verilerine göre, toplam 35 milyon 906 bin 671 kişinin Covid-19’a karşı aşılandığı, 18 milyon 890 bin 969 kişiye ise aşının her iki dozunun yapıldığı bildirildi.

Hindistan varyantı konusunda endişeliyiz

İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın yaptığı açıklamada, virüsün Hindistan mutasyonu konusunda İngiltere’nin endişeli olduğunu fakar hükümetin virüsün yayılmasını engellemek adına gerekli adımları atacağını söyledi.

Başbakan, “Verilerin nasıl şekilleneceğini görmek için biraz daha beklememiz gerektiğini düşünüyorum, fakat bu konuda iyimserim” ifadelerini kullandı.

Endişelere rağmen İngiltere’deki Covid-19 kısıtlamalarının hafifletilmesi açısından caydırıcı bir unsurun bulunmadığını belirten Johnson, Pazartesi günü kısıtlamaların kaldırılmasının 3. adımının yürürlüğe gireceğini ifade etti.

Kısıtlamaların kaldırılmasıyla ilgili planlanan 3. adımda, uluslararası uçuşların yeniden açılması, kapalı alanlarda yiyecek ve içecek hizmeti veren restoranların açılması ve 30 kişi ile sınırlı olmakla birlikte açık hava etkinliklerinin düzenlenebilmesi gibi kurallar yer alıyor.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar