Connect with us

İngiltere

İngiltere’de tuvalet kağıdı satışlarına kısıtlama

Tuvalet kağıdı ve dezenfektan dahil az sayıda anahtar ürün için kişi başına üç ürün kısıtlaması getirildi.

Published

on

By

İngiltere’de süpermarketler tuvalet kağıdı ve dezenfektan dahil az sayıda anahtar ürün için kişi başına üç ürün kısıtlaması getirildi. Tüketiciler, koronavirüs vakaları arttıkça ihtiyaç duyduklarından fazlasını satın alıyorlar. Başta Tesco ve Morrisons olmak üzere marketler bazı ürünlere ne kadar satın alabileceğiniz konusunda sınırlar koydu. Süpermarketler, müşterileri paniğe kapılmamaya çağırdı ve alışveriş yapanların bol miktarda stok olduğu konusunda güvence verdi.

Morrisons: Morrisons kıısıtlamalı satışı uygulamaya koyan ilk süpermarket oldu. Tuvalet kağıdı ve dezenfektan dahil az sayıda anahtar ürün için kişi başına üç ürün sınırlaması getirildi. Bir Morrisons sözcüsü şunları söyledi: “Bu ürünlerin stok seviyelerimiz iyi, ancak bunların herkes için erişilebilir olmasını sağlamak istiyoruz.” 

Tesco: Tesco, müşterilerin bazı ürünleri toplu olarak satın almasını engelledi. Mağazada kişi başına beş farklı ürüne üç adet sınırı getirildi. Bu ürünler: un, makarna, tuvalet kağıdı, ıslak mendil ve antibakteriyel mendiller… Pirinç ve konserve sebze gibi bazı ürünlere ilave sınırlamalar ekleneceği gelen bilgiler arasında.

Aldi: Şimdilik bir sınırlama getirilmedi ancak Aldi CEO’su Giles Hurley, müşterilere gönderdiği bir e-posta güncellemesinde şunları söyledi: “Mağazalarımızın stok sorunu olmadığına dair sisi temin ederim ancak dikkatli bir şekilde alışveriş yapmaya devam etmenizi rica ediyorum. Normalde alacağınızdan daha fazlasını almaya gerek yok.”

Asda: Asda, mağazalarda ve çevrimiçi ortamda yeterli stoğa sahip olduğunu ve şu anda herhangi bir ürün sınırı uygulama planı olmadığını açıkladı.

Lidl:  Lidl’de herhangi bir kısıtlama bulunmuyor ve ürünlerde herhangi bir eksiklik olmadığını ve iyi bulunabilirliğe sahip olduğunu söylüyor.

Waitrose: Mağazada sınır yok, ancak çevrimiçi olarak yeni kısıtlamalar var. Tuvalet kağıdı ve el dezenfektanı dahil olmak üzere az sayıda ürün için müşteri başına çevrimiçi olarak iki adetle sınırlı olacak.

Sainsbury: Süpermarket, ürünleri kısıtlamadıklarını açıkladı.

 

 

Kaynak: The Sun

 

 

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar