Connect with us

Gündem

İngiltere’de yağmur ve fırtına nedeniyle elektrik kesintileri ve ulaşımda aksamalar bekleniyor!

Meteoroloji Ofisi, şimşek ve dolu yağışının binalara zarar verme potansiyel bulunduğunu açıkladı ve pazartesi gününe kadar gök gürültülü fırtına uyarıları yayınladı.

Published

on

By

İngiltere’nin güneyinde ve güneydoğu Galler’in bazı bölgelerinde Perşembe günü başlayan kötü hava şartlarının pazartesi gününe kadar süreceği açıklandı. Met Office, yıldırım ve selin tren, otobüs gibi hizmetlerde gecikme veya iptal ihtimali doğurduğunu, yolların kapanması ve elektrik kesintileri riski oluşturduğunu açıkladı.

Meteoroloji  Ofisi baş meteoroloğu Frank Saunders,  “Pazartesi gününe kadar, fırtına uyarıları İngiltere ve Galler’in çoğu bölgesini kapsıyor.

“Fırtınalar tüm bölgeleri etkilemeyecek, ancak meydana geldikleri yerde sık sık şimşekler, şiddetli rüzgarlar ve 30 ila 40 milimetre yağmurla birlikte yoğun, şiddetli sağanak yağışlar olacak ve birkaç şanssız noktada kısa sürede 60 mm yağış düşecek” açıklaması yaptı.

Saunders sözlerini,  “Devam eden sıcak havayla birlikte, İngiltere’nin büyük bir kısmı fırtına ve yağıştan nasibini alacak. Etkinin pazartesi gününe kadar sürmesi bekleniyor” diye sürdürdü.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar