Connect with us

Dünya

İngiltere’de yapılan araştırma: İlişkide yapılan bu hatalar karşı tarafı uzaklaştırıyor

Bebek sesiyle konuşmak, uçak inince alkışlamak veya kirli tırnaklarla dolaşmak… İngiltere’de yapılan bir anket, hangi davranışların ilişkinin bitmesine sebep olabileceğini belirledi.

Published

on

Bir flört sitesi tarafından, 2 bin İngiliz yetişkin üzerinde yapılan bir anket, ilişkide karşı tarafı en çok hoşnutsuz eden ve ayrılma kararı aldıran davranışları seçti.

Daily Mail’in haberine göre, katılımcıların neredeyse yarısının (yüzde 49), karşısındaki kişinin garsona kaba davranmasından David Bowie’nin adını yanlış telaffuz etmesine kadar uzanan geniş bir skalaya göre ilişkisini bitirdiği ortaya çıktı.

Ankete katılan kişilerin yüzde 16’sı, karşıdaki kişi kötü koktuğu için ilişkisini bitirdiğini açıkladı. Kötü kokmak, en çok tercih edilen kategori olurken ikinci sırada ise bir konuda gerçekte olduğundan daha bilgiliymiş gibi davranmak ya da baskıcı/kaba olmak geldi. Ankette her ikisi de yüzde 15 oranında oy aldı.

Beşinci sırada, ilk mesaja cevap verilmediği halde ikinci mesajın atılması gelirken katılımcıların rahatsız olduğu bir başka konu da yüzde 12 oranla burçlara takıntılı olmak oldu. Anketteki kişilerin %11’i de uçak indiğinde alkışlayan biriyle ilişkisini bitirdiğini söyledi.

Erkeklerin onda biri, ilk buluşmada yemek paylaşmak isteyen biriyle ilişkisini keserken kadınların yüzde 14’ü de futbol takımına “biz” diyen birini yargılıyor.

Anketi değerlendiren flört uzmanı Emma Hathorn, “İnsanlar ne istedikleri konusunda çok kararlılar, bu da güçlendirici. Çevrimiçi flört edebilmek, bekarlar için yepyeni bir dünya açtı, bu da insanların her zamankinden daha yüksek standartlara sahip olabileceği anlamına geliyor.” dedi.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar