Connect with us

İngiltere

İngiltere’de yepyeni uygulama: ‘Erkek arkadaşınız daha önce şiddet uygulamış mı? Çocuğunuzun bakıcısı sapık mı?’ tek tuşla öğrenebileceksiniz

Çocuğunuzun yakınındaki kişi sapık mı? Veya erkek arkadaşınız, nişanlınız daha önce kadına şiddet uygulamış mı öğrenmek ister misiniz? İngiltere’de tek tuşla bu bilgiye ulaşmak mümkün…

Published

on

By

Çocuğunuzun yakınındaki kişi sapık mı? Veya erkek arkadaşınız, nişanlınız daha önce kadına şiddet uygulamış mı öğrenmek ister misiniz?

Bazen ‘Sarah Yasası’ olarak adlandırılan çocuk cinsel suçluları ifşa programı, ebeveynlerin ve bakıcıların çocuklarıyla temas kuran bir kişi veya onlara yakın olan bir çocuk hakkında resmi olarak polisten bilgi istemelerine izin verir.

Bilgi talebinde bulunmak için lütfen yerel polis merkezinizi ziyaret edin. Bir görevli veya personel üyesi, gerekli tüm ayrıntıları toplamak ve sonraki adımları sizinle görüşmek için zaman ayıracaktır.

Her aşamada risk değerlendirmeleri yapılacaktır.

Program hakkında daha fazla bilgi için Ebeveyn Koruması sayfasını ziyaret edin. Link altta.
Aile İçi Şiddeti İfşa kanunu, genellikle “Clare’in Yasası” olarak adlandırılır. Clare Yasası, herhangi İngiltere’deki bir vatandaş polise sevgilisi, erkek arkadaşı yada nişanlısının kendileri için bir risk oluşturup oluşturmayacağını sorma hakkı verir.

Clare’in Yasasına göre, aynı zamanda yakın bir arkadaşının veya aile üyesinin partneri hakkında soruşturma yapabilirsiniz.

Çocuk tacizcilerini bulmak için bilgi:

https://www.parentsprotect.co.uk/police-disclosure-scheme

Sevigilinizin geçmişi için bilgi:

https://www.met.police.uk/…/request-information-under…/

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar