Connect with us

İngiltere

İngiltere’de yüksek lisans eğitimi alan Türk gençten haber alınamıyor

Warwick Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimi alan Türk genci Eren Aruğarslan’dan haber alınamıyor.

Published

on

İngiltere’de öğrenim gören Türk genci Eren Aruğaslan’ın ailesi, geçen yılın ağustos ayından bu yana çocuklarından haber alamadıklarını söyledi.

Ailesinin verdiği bilgiye göre, Eren Aruğaslan, 2018 yılı Ağustos ayından, Coventry şehrindeki Warwick Üniversitesi’nde siber mühendislik alanında yüksek lisans eğitimi almaya başlamıştı.

Aruğaslan’ın bir yıl boyunca okulun yurdunda kalma hakkı bulunuyordu. Ailesi bu bir yılın ardından çocuklarının 2-3 ayda bir kendileriyle iletişime geçip, para istediğini ve bu süreçte iyi olduğunu, Airbnb uygulamasından tuttuğu bir yerde kaldığını söylediğini anlattı.

SON GÖREN ÜNİVERSİTEDEKİ HOCASI

Aile geçen yılki aramalarından birinde Eren’in önemli bir kaplıca kenti olan Lemington Spa kasabasında kaldığını söylediği, ancak sonrasını bilmediklerini aktardı.

Eren’in ailesi okula da ulaştıklarını, ancak onların da herhangi bir bilgileri olmadığını söylediğini, okul kaydının da geçen ekim ayında sona erdiğini bildirdi.

Türk genci Eren’i en son Ocak ayında okul binasında gördüğünü söyleyen ise, üniversitede görev yapan bir profesör.

Kayıp gencin Türkiye’deki ailesi, bölgedeki polis gücü West Midlands Polisi’ne müracaat ederken, gösterilen ilgi ve alaka nedeniyle Türkiye’nin Londra Başkonsolosluğu’na teşekkür etti.

Ağabey Emre Aruğaslan yaptığı açıklamada “Ailesi olarak kısa sürede ülkemize dönmesini istiyoruz” dedi.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar