Connect with us

İngiltere

İngiltere’deki tuvalet kağıdı üretimine virüs darbesi

Kuzey Galler’de bulunan tuvalet kağıdı üretim fabrikasının, çalışanlarından bazılarının koronavirüs testlerinin pozitif sonuç vermesinin ardından fabrikadaki tüm çalışanlar kendilerini karantinaya aldı ve fabrika kapatıldı.

Published

on

By

Kimberly-Clark yönetiminin açıklamasına göre Kuzey Galler Flint’de bulunan Kimberly-Clark şirketine bağlı tuvalet kağıdı üretimi yapan Coleshill Mill fabrikasındaki personelin kendilerini karantinaya aldıkları duyruldu.

Kimberly-Clark’s Coleshill Mill Fabrikasında, ‘az sayıda’ işçinin koronavirüsü testlerinin pozitif çıktığı doğrulandı. Pozitif vakaların ardından fabrikadaki tüm çalışanlar evlerine gönderilip kendi kendilerini karantinaya almaları söylendi.

Kuzey Galler bölgesinde faaliyette bulunan fabrikada yaklaşık 200 işçi istihdam edilmekteydi.

Kleenex and Andrex şirket sözcüsü açıklamasına göre fabrikadaki tüm çalışanların kendilerini karantinaya aldıklarını duyurdu.

Sözcü şunları söyledi: “Kimberly-Clark’ın en yüksek önceliği, dünyanın her yerindeki çalışanlarımızın sağlık ve güvenliğini korumaktır.

148 yıl önce ABD, Wisconsin’de kurulan Kimberly-Clark, dünya çapında 42.000 çalışana sahiptir ve 172 ülkeye satış yapmaktadır.

Firmanın markalı ürünleri arasında Kleenex yüz mendili, Kotex kadınsı hijyen ürünleri, Cottonelle, Scott ve Andrex tuvalet kağıdı bulunmaktadır.

Aynı zamanda Wypall kullanım bezleri, KimWipes bilimsel temizlik bezleri ve Huggies tek kullanımlık çocuk bezleri ve bebek bezleri de yapıyorlar.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar