Connect with us

Dünya

İngiltere’den flaş koronavirüs kararı: Trump’ın hayatını kurtaran antikor kokteyli için onay verildi!

Eski ABD Başkanı Donald Trump koronavirüs salgını konusundaki tavırları ve kararları konusunda büyük eleştirilerin hedefi olmuş, kendisi de virüse yakalanınca dünyada ilk kez onun için kullanılan bir antikor kokteyli sayesinde hastalığı yenmişti. İngiltere, işte bu mucizevi Kovid-19 tedavisi için flaş bir karar vererek gündeme bomba gibi düştü.

Published

on

By

İngiltere’nin Ulusal Sağlık Sistemi (NHS) gelecek haftadan itibaren kullanılmaya başlanacak yeni kovid-19 tedavisiyle ilgili flaş bir açıklama yaptı.

Birleşik Krallık’taki hastanelerde önümüzdeki haftadan itibaren en riskli grupta yer alan, bağışıklık sisteminde sorun olan ve daha önce hastalığı atlatmış ya da aşılı olsa bile virüse karşı savunmasız kalan kişiler için Ronapreve adı verilen bir Antikor kokteyli kullanılmaya başlanacak.

Eski ABD Başkanı Donald Trump, koronavirüse yakalandığını açıkladığında dünyanın bir numaralı gündem maddesi haline gelmişti. Haberin ardından hastaneye kaldırılan ancak kısa sürede taburcu olan Trump’ın Kovid-19 tedavisi ise en çok merak edilen konulardan biri olmuştu.

Uzmanların yaptığı açıklamaya göre Trump’a uygulanan tedavinin dünyada eşi benzeri yoktu. İşte bu mucize tedavi artık İngiltere hastanelerinde de kullanılacak.

‘Hayat kurtarıcı’ olarak tanımlanan ilaçla ilgili olarak geçen ay açıklama yapan İngiltere Sağlık Bakanı Sajid Javid bunun Birleşik Krallık’ta onay alan ve Kovid-19 için özel olarak geliştirilen ilk tedavi olduğunu söylemişti.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar