Connect with us

İngiltere

İngiltere’nin konuştuğu akıllara durgunluk veren olay

İngiltere Londra’ya yaşayan 35 yaşındaki kadın evinde asılmış, 7 yaşındaki oğlu Timur ise boğulmuş halde bulundu. Şimdi herkesin gözü evli oldukları görünen Mehmet Gökçedağ’da… İşte akıl almaz olayın detayları…

Published

on

By

İngiltere Londra’ya yaşayan 35 yaşındaki kadın evinde asılı halde, 7 yaşındaki oğlu Timur ise boğulmuş şekilde bulundu. Şimdi herkesin gözü evli oldukları görünen Mehmet Gökçedağ’da… İşte akıl almaz olayın detayları… İngiltere Londra’da Bankacılık analisti Yulia Gökçedağ ve oğlu Timur, 12 Ağustos Çarşamba günü Metroplitan Polisine kayıp olarak ihbar edildi.

Polis, durumları için endişelenip ertesi gün gece yarısı 3 surlarında, Tower Hamlets’te bulunan 687,00 bin pound değerindeki dairelerine girdi.

35 yaşındaki Yulia Gökçedağ ve 7 yaşındaki oğlu Timur dairenin içinde ölü bulundu. Otopsinin ardından Gökçedağ ve oğlunun ölüm sebebi “asılma (Yulia Gökçedağ) ve boğulma (Timur Gökçedağ)” olarak belirlendi.

Çevrimiçi profillere göre Yulia Gökçedağ’ın bir yatırım bankacısıyla evli olduğu ortaya çıktı. 2011’de evlendiler ve bir yıl sonra Londra’ya taşındı. Bir Scotland Yard sözcüsü, “İhbarın ardından memurlar mülke zorla girdi, Yulia ve oğlu Timur’u cansız halde buldu.

Her ikisinin de olay yerinde öldüğü açıklandı ve Met’in Suç Uzmanlığı Komutanlığı tarafından bir soruşturma başlatıldı.

Otopsi muayeneleri, Yulia’nın asılı olduğu ve Timur’un ölüm nedeninin boğularak öldüğü belirtildi. Olayı soruşturan dedektifler, olayın cinayet ve ardından olduğunu düşünüyorlar.

Met sözcüsü ise şunları ekledi: Met’in Profesyonel Standartlar Müdürlüğü bilgilendirildi. Yulia ve Timur’un ölümlerine ilişkin soruşturmalar Poplar Coroners’ Mahkesinde yapılacak. Bir soruşturma planlandı ve 16 Aralık Çarşamba günü gerçekleşecek.

Mehmet Gökçedağ kimdir?

Amerika Birleşik Devletleri’nde Yale Üniversitesi’nden mezun olan Gökçedağ, LinkedIn sayfasına göre bir yatırım bankacısı. Aynı zamanda, başta Londra’nın East End bölgesindeki dezavantajlı insanlara yardım eden Seeds for Growth hayır kurumunun da mütevelli heyeti üyesi.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar