Connect with us

İngiltere

İngiltere’nin resmi fare avcısı kedi Larry, tam 10 yıldır görevinin başında

İngiltere’nin başkenti Londra’da bulunan başbakanlık konutunda baş fare avcısı olarak görev yapan Larry isimli kedi, görevinin başında bulunmasının 10. yıldönümünü kutladı.

Published

on

By

2011 yılından beri başbakanların aileleriyle yaşayan kedinin başlıca resmi görevleri arasında misafirleri karşılamak, asayişi sağlamak ve farelerle mücadele etmek bulunuyor.

David Cameron başbakanlığında “Baş fare yakalayıcı” olarak ’10 Numara’da yaşamaya başlayan Larry, 2011 yılından beri başbakanların aileleriyle yaşıyor. Larry’nin başlıca resmi görevleri arasında misafirleri karşılamak, asayişi sağlamak ve farelere savaş açmak bulunuyor.

Üç farklı başbakan ile Downing Street’teki konutta fare avcılığını yapan Larry, İngiltere’nin en sevilen ve tanınan kedilerinden biri oldu. Eski İngiltere Başbakanı David Cameron bir radyo röportajında Larry’nin ‘Avcı Kedi’ olarak çok çalıştığını ve ’10 Numara’daki kemirgen istilasıyla iyi mücadele ettiğini söyledi.

Larry’nin devletin resmi sayfasında görevli olarak bir profili bulunuyor. Bu profilde Larry’nin fare yakalama yetenekleri sebebiyle “Battersea Dogs&Cats Home”dan ‘işe alındığı ve ’10 Numara’da başarılı bir iş çıkardığı’ yazıyor. Larry’nin adına Twitter’da açılan bir hesap üzerinden kedinin görevinin başında bulunmasının 10. yıldönümü nedeniyle ’10 numaradaki konutta 10 yılımı doldurdum. Gelecek için planlarımı merak edenlere şunu söylemek istiyorum: emekliğe ayrılmaya niyetim yok ve baş fare avcısı olarak görevimin 20. yıldönümü kutlamasını şimdiden planlıyorum’ mesajı paylaşıldı.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar