Connect with us

İngiltere

İngiltere’ye dönüşlerde karantina ‘yedi güne indiriliyor’

Birleşik Krallık’a dönen yolcular için karantina , Hükümetin seyahat kısıtlamalarını elden geçirme planları nedeniyle yedi güne indirilecek.

Published

on

Birleşik Krallık’a dönen yolcular için karantina, Hükümetin seyahat kısıtlamalarını elden geçirme planları nedeniyle yedi güne indirilecek .

Daha önce yurt dışından gelenler, muaf bir destinasyondan seyahat etmedikleri sürece 14 gün boyunca kendi kendilerini izole etmek zorundaydılar.

Grant Shapps , Salı günü sanal ABTA seyahat endüstrisi konferansına yaptığı açıklamada, yolcuların indikten bir hafta sonra koronavirüs testine girmeden önce evde kendi kendilerini izole etmeye başlayacaklarını söyledi . Ulaştırma Bakanı ayrıca İngiltere’deki havaalanlarına ve limanlarına varışta test yapılmasını da reddetti.

Shapps konferansta, “İnsanların inip bir hafta bekledikleri, test yaptırıp erken tahliye edildikleri bir yerel test rejimi öneriyoruz” dedi. Bakanın, testlerin özel sektör tarafından sağlanacağını ve NHS’ye fazladan baskı uygulanmasını önlemek için ücretinin yolcu tarafından ödeneceğini söylediği bildirildi .

Shapps, “Ayrıca İngiltere’nin öncü olacağı, seyahatten önce ve sonra testlerin ve izolasyonun gerçekleştirildiği ve karantina gerektirmeyen uluslararası kabul görmüş bir sistem öneriyoruz” dedi. Bakan, açıklanan önlemlerin “önümüzdeki aylarda önemli ölçüde daha fazla insanın uçmasına neden olacağına” inandığını söyledi.

Ancak Bakan, planlanan test programı için bir başlangıç ​​tarihi veremedi.

 

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar