Connect with us

Gündem

İngiltere’ye uçuş yasağı başladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Corana Virüsü son durumu hakkında yapmış olduğu bilgilendirme toplantısında uçuş yasağı getirilen ülke sayısını 20 ‘ye çıkardıklarını duyurdu. Listeye İngiltere’de eklendi.

Published

on

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı sonrasında önemli açıklamalarda bulundu. Corana virüs tanısı konulan kişi sayısının arttığını ancak testlerin tamamlanmasını beklediklerini belirten Bakan Koca bu gece yarısına kadar son rakamı açıklayacağını duyurdu. Fahrettin Koca ayrıca uçuş yasağı getirilen ülkeler arasına İngiltere’nin de eklendiğini belirtti. Sağlık Bakanlığı tarafından alınan kararla uçuş yasağı getirilen ülke sayısı 20’ye çıkmış oldu.

Bakan Koca yapmış olduğu açıklamasında, “6 ülke daha ilave ettik. İngiltere, İsviçre, Suudi Arabistan, Mısır, İrlanda ve Birleşik Arap Emirlikleri’ne uçuş yasağı getirildi. Toplamda 20 ülkeye uçuş yasağı getirdik. Yurtdışında olan vatandaşlarımıza uyarıda bulunuyorum. Türkiye’ye dönmekte ısrarcı olmayın. Virüsle teması sıfırlamak zorundayız. Çok geçmeden normal hayatlarımıza dönmüş olacağız”dedi.

TÜRKİYE’DEN UÇUŞ YASAĞI UYGULANAN ÜLKELER

 1. Almanya
 2. Fransa
 3. İspanya
 4. Norveç
 5. Danimarka
 6. Belçika
 7. Avusturya
 8. İsveç
 9. Hollanda
 10. Çin
 11. İran
 12. Irak
 13. İtalya
 14. Güney Kore
 15. İngiltere
 16. İsviçre
 17. Suudi Arabistan
 18. Mısır
 19. İrlanda
 20. Birleşik Arap Emirlikleri
Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar