Connect with us

Dünya

Instagram, Reels süresini 90 saniyeye uzattı

Instagram Reels için önemli yenilik. Daha önce, yalnızca 60 saniyelik paylaşımlar yapılabilen Reels özelliğinde süre 90 saniyeye çıkarıldı.

Published

on

Instagram Reels için önemli yenilik! “Süreyi 90 saniyeye kadar uzatarak size Reels paylaşımlarınızda oynamanız için daha fazla zaman veriyoruz. Kendiniz hakkında daha fazla şey paylaşmak, ekstra sahne arkası klipler çekmek, içeriğinizin nüanslarını daha derine inmek veya bu ekstra zamanla yapmak istediğiniz başka bir şey için daha fazla zamanınız olacak” diye yazdı Instagram bir blog yazısında.

Meta’ya ait resim paylaşım platformu ayrıca Reel şablonlarını duyurdu. 90 saniyelik Reels’ler, Instagram’a içerik oluşturma dünyasında rakipleri TikTok ve Snapchat’e göre ek bir avantaj sağlayacak.

Instagram, “60 günlük bir süre içinde, 10 binin üzerinde takipçisi olan ve 60 günde en az beş Reels yayınlayan herkese açık hesaplar, aynı kategoride Reels yayınlamayanlara göre 2,5 kat daha fazla takipçi kazandı” dedi.

Instagram ayrıca Reels’leri daha etkili hale getirmek için yeni ses efektleri ekliyor. Insta, “Havalı kornalardan cırcır böceğine, davullara ve daha fazlasına, yenilenen ses efektleri koleksiyonumuz bir makaraya mizah eklemenize veya izleyicilerinizin bir film izlerken duygularına kapılmalarına yardımcı olabilir” diyor.

Ayrıca, “Şablon olarak başka bir Reels kullanarak kolayca bir çekim oluşturmanıza olanak tanıyan Şablonları kısa süre önce piyasaya sürdük. Ses ve klipler için şablonları önceden yükler, bu nedenle tek yapmanız gereken benzersiz kliplerinizi eklemek ve kırpmaktır.” Hedef kitlenizle bağlantı kurmanız ve Reels’lerde eğlenmeniz için yeni yollar oluşturmaya yatırım yapmaya devam edeceğiz.”

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar