Connect with us

Dünya

Instagram, yeni özelliklerini duyurdu

Instagram seneler sonra masaüstü sürümünü yenilerken, uzun zamandır beklenen içerik planlama özelliğini de duyurdu.

Published

on

By

Instagram, seneler sonra masaüstü sürümünü yeniledi. Uygulamanın kötü bir kopyası olarak pek çok defa kullanıcıların eleştirilerini alan masaüstü uygulamasının yenilendiğini ve ayrıca uygulamaya gelen iki yeni özelliği Instagram CEO’su Adam Mosseri duyurdu.

Instagram CEO’su Adam Mosseri, platformla ilgili yenilikleri sosyal medya hesaplarından duyurdu.

Mosseri duyurularında şunları söyledi: “Birçok insanın web’i çoklu görev için kullandığını biliyoruz ve Instagram’ın çevrimiçi ortamda mümkün olduğunca harika bir deneyim sağladığından emin olmak istedik.”

Mosseri, ayrıca masaüstünün yeni tasarımının daha temiz, daha hızlı ve kullanımının daha kolay olduğunu da ekledi. Yeni tasarım; ana sayfa, arama, mesajlar ve bildirimler gibi menüleri ve simgeleri bir yan bölmeye taşıyor.

Kullanıcılara yavaş yavaş sunulan bu yeni tasarım, farklı sekmeler arasında geçiş yaparken Instagram’ı büyük monitörlerde kullanmayı kolaylaştıracak gibi görünüyor.

İÇERİK PLANLAMA

Instagram’ın getirdiği bir diğer özellik de içerik planlama… Bu özellik ise pek çok kullanıcı tarafından uzun zamandır bekleniyor ve hatta platformda olmadığı için bu ihtiyaç, ek uygulamalarla giderilmeye çalışılıyordu. Ancak artık Instagram’a giriş yapan kullanıcılar; fotoğraflarını ya da videolarını daha ilerideki bir tarihte paylaşılması için planlayabilecek. Kullanıcıların bunu yapabilmesi için ‘gelişmiş seçenekler’e tıklayarak 75 günlük zaman diliminden istedikleri tarihi yazmaları yeterli olacak.

Tüm bu yeniliklere rağmen henüz iPad için herhangi bir geliştirme olmayacak. Bu yılın başlarında Mosseri, iPad uygulamasını geliştirmenin öncelik haline gelmesi için yeterince büyük olmadığını belirtmişti.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar