Connect with us

Dünya

İskoçya’nın St. Johnstone kulübü Eskişehirspor için bağış toplayacak

St. Johnstone dost takım Eskişehirspor için yardım toplayacağını duyurdu. Eskişehirspor da “St. Johnstone’a ve taraftarına daima yanımızda oldukları için teşekkür ederiz” açıklamasını yaptı.

Published

on

By

İskoçya Premier Lig’de mücadele eden St. Johnstone kulübü, taraftarların çağrısının ardından maddi zorluklar yaşayan Eskişehirspor için bağış toplayacağını açıkladı.

St. Johnstone’un internet sitesinden yapılan açıklamada, Eskişehirspor’un finansal zorluklar yaşadığı belirtildi. Eskişehirspor’la dostluğun göstergesi olarak, kulübün hayatta kalması için cumartesi günü oynanacak Motherwell maçı öncesinde bağış toplanacağı ifade edildi.

St. Johnstone taraftar grubu “Fair City Unity”, 29 Ekim’de oynanan Kilmarnock maçında “Eskişehirspor’u Kurtarın” ve “Anadolu’nun Yıldızı Parlasın” yazılı pankartlar açmıştı.

Eskişehirspor da yazılı açıklamayla, St. Johnstone’a dostluğu ve desteği nedeniyle teşekkür etti.

İki kulüp arasındaki dostluğun 19 Temmuz 2012’de oynanan UEFA Avrupa Ligi 2. Ön Eleme turu maçlarıyla başladığı hatırlatılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“İskoçya Ligi’nin 13’üncü haftasında oynanan Kilmarnock maçının 26. dakikasında, ‘Eskişehirspor’u Kurtarın’ ve ‘Anadolu’nun Yıldızı Işıl Işıl Parlasın’ pankartlarını açan, kulübümüzün içinde bulunduğu sıkıntılı günler sebebiyle Cumartesi günü oynayacakları Motherwell maçı öncesinde kulübümüz adına bağış toplayacak olan kardeş kulübümüz St. Johnstone’a ve taraftarına maddi ve manevi daima yanımızda olduklarını hissettirdikleri teşekkür ederiz. Aramızdaki kopmaz bağları tam 10 sene önce inşa ettiğimiz ve futbolun asla sadece futbol olmadığını kanıtlar nitelikte, güçlenerek devam eden bu dostluğun hiç bitmemesini umarız. Birlikte daha güçlüyüz.”

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar