Connect with us

İngiltere

İşte dünyanın en pahalı otomobili: Rolls-Royce Boat Tail

İngiliz lüks araç üreticisi Rolls-Royce’un özel yapım yeni modeli Boat Tail tanıtıldı. 20 milyon sterlinlik (28 milyon dolar) fiyatla dünyanın en pahalı otomobili olan araçların sahipleri ise merak konusu.

Published

on

Rolls-Royce, özel üretim departmanını yenileyerek, yeni modeli Boat Tail ile dünyanın en pahalı otomobili unvanını aldı.

Sahibine özel tasarlanan araç, 20 milyon sterlinlik fiyatıyla 2019 yılındaki 11.5 milyon sterline satılan Bugatti’nin La Voiture Noir modelini geride bırakmış oldu. Kişiye özel üretilen araçlar, istenen özelliklere göre daha yüksek fiyatlara da yeni modeller çıkarabilir.

Rolls-Royce Boat Tail’in arka tarafında bir sofra takımı, içecekler için buzdolabı, döner kokteyl masaları, açılır sandalyeler ve güneş şemsiyesi bulunuyor. Arka kapaklar açıldığında otomobilde bir kanat formu oluşuyor.

Boat Tail’in ön konsoluna konumlandırılan saat için ise İsviçre’nin en köklü üreticilerinden BOVER 1822 ile çalışıldı. Biri kol diğeri araç için iki adet saatin ön panele entegre edilmesinin yaklaşık 3.5 yıl sürdüğü belirtildi.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar