Connect with us

Dünya

İtalya’da mezarlıklar doldu, cenazeleri asker taşıdı

İtalya’da Coronavirüsü salgınında en çok ölümün yaşandığı Bergamo kasabasında mezarlıklar doldu. Dün gece ordu devreye girdi, cenazeler askeri araçlarla başka kasabalara taşındı.

Published

on

By

Korona virüsü salgınıyla büyük bir trajediye sahne olan İtalya’da, bir kasabanın mezarlıkları dolduğu için ordu devreye girdi. Milano’nun kuzeydoğusundaki Bergamo’da, dün gece askeri kamyonlar yerel mezarlıktan tabutları alırken görüntülendi.

Yerel halkın görüntülediği, Eco di Bergamo gazetesinin yayınladığı görüntülerde, mezarlıktan çıkan uzun bir askeri konvoy Bergamo sokaklarında ilerliyor. İtalyan ordusundan bir sözcü de, dün cenazeleri komşu kasabalardaki mezarlıklara taşımak için 15 kamyon ile 50 askerin görevlendirildiğini doğruladı.

İtalya’da dün 475 kişinin Corona virüsünden ölmesiyle yeni bir rekor yaşanmıştı. Bu ölümlerin 300’den fazlası, Bergamo’nun da içinde bulunduğu Lombardiya bölgesinde yaşanmıştı.

İtalya’daki salgından en çok etkilenen yerlerden biri olan Bergamo’da, yerel yetkililer krematoryumların 24 saat çalışmasına rağmen ölümlere yetişemedikleri için yardım çağrısı yapmıştı. Eco di Bergamo gazetesindeki ölüm ilanlarının da 10 kat arttığı ortaya çıkmıştı.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar