Connect with us

Magazin

İzzet Yıldızhan’dan Alişan’a cevap: Bu olaydan haberim yok!

Koronavirüs nedeniyle kardeşi Selçuk Tektaş’ı Temmuz 2021’de kaybeden Alişan, yaşadığı büyük acı sonrası uzun süre sahneye çıkmamıştı. Bu dönemde kaporasını alıp, iptal ettiği bir iş için, ismini açıklamadığı meslektaşının “Konserden önce paramı verin” şeklindeki tepkisiyle karşılaştığını ve bu olayı asla unutmayacağını söylemişti. Söz konusu sanatçının İzzet Yıldızhan olduğu iddia edilmişti. Yıldızhan’dan konuyla ilgili ilk açıklama geldi.

Published

on

Alişan, geçtiğimiz yıl koronavirüse yakalanıp, yaklaşık bir ay yoğun bakım servisinde tedavi görmesine karşın kurtarılamayan kardeşi Selçuk Tektaş’ın vefat haberi ile tarifi imkansız bir acı yaşamıştı.

Kardeşinin yoğun bakımda olduğu dönemde Hülya Avşar, Demet Akalın ve Çağla Şıkel gibi sanatçı dostlarının kendisini yalnız bırakmadığını söyleyen ünlü şarkıcı, zor günlerinde yaşadığı bir hayal kırıklığını ise Günaydın’a şu sözlerle anlatmıştı: “Yaz boyu Selçuk’un aldığı 30-40 tane düğün ve konser vardı. Onları iptal etmiştim. Paralarını iade ettim. Ama bir sanatçı var, onunla yaşadığım olayı asla unutmayacağım. Daha önce anlaştığım bir iş vardı ve sahneye çıkamayacağım için aldığım kaporaları iade edeceğimi söyledim. Organizatör başka bir şarkıcıyla anlaşmış. Kardeşimin vefatının 12’nci günüydü, bu şarkıcının menajeri kuzenimi arayıp ‘Sanatçım parasını almadan sahneye çıkmıyor’ dedi…”

45 yaşındaki türkücü, “Ben de kuzenimi arattırdım ve ‘Para bende, çıksın pazartesi vereceğim’ dedim. Zaten dünya başıma yıkılmış, gözüm hiçbir şey görmüyor. Israr etti ve ben parasını o haldeyken yolladım. O şekilde çıkıp konser verdi. Aylar sonra sanatçının menajeri aradı, ‘Bir daha beni gördüğü yerde selam vermesin’ dedim” şeklinde konuşmuştu.

Alişan, “Menajeri ‘Sanatçının haberi yok, ben yaptım’ diye cevap verdi. Ama sanatçının haberi olmadan menajerinin asla böyle bir şey yapamayacağını biliyorum. Selçuk’un ölümünden sonra herkes bana destek oldu. Bir tek bu olayı unutmuyorum” açıklamasını yapmıştı.

Alişan’ın röportajda bahsettiği kişinin İzzet Yıldızhan olduğu iddia edilmişti. tv8’de yayınlanan ‘2. Sayfa programında gündeme gelen haberde şu ifadelere yer verilmişti: “Alişan’ın ismini sakladığı isim İzzet Yıldızhan! Eski dostunun bu tavrına sinirlenen Alişan, İzzet Yıldızhan’ı sosyal medyadan takipten çıkarıp, engelledi. Yıldızhan’ın menajeri ‘Sanatçımın bundan haberi yok’ dedi.”

‘2. Sayfa’ya açıklama yapan İzzet Yıldızhan, “Böyle bir konuda adımın geçmesini üzüntüyle öğrendim. Böyle bir olaydan haberim yoktu. Bilgim olsa böyle bir olayın yaşanmasına müsaade etmezdim. Keşke Alişan, sosyal medyadan beni çıkaracağına arayıp konuşsaydı” ifadelerini kullandı.

Ünlü türkücü, “Ben organizatörlerle para konuşmam. Bu konuları menajerim konuşur, ben sahneye çıkar sanatımı icra ederim. Alişan’ın kardeşinin vefatında şehir dışında olduğum için cenazeye yetişemedim, arayarak baş sağlığı ilettim ve acısını paylaştım. Böyle bir olayın bana mâl edilmesi beni derinden üzdü” dedi.
CNNTürk

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar