Connect with us

Magazin

Jahrein, Atatürk’ü sevmeyenlere karşı söylediği sözler sonrası ifadeye çağırıldı

Eski Twitch yayıncısı Jahrein kullanıcı adlı Ahmet Sonuç, canlı yayınında Atatürk’ü sevmeyenlere karşı söylediği sözler sonrası “halkın bir kısmına” hakaret ettiği nedeniyle hakkında şikayette bulunulduğunu ve karakola ifade vermeye çağrıldığını söyledi.

Published

on

By

Başarılı yayıncılık kariyerinin ardından bir süredir siyasetin içinde yer alan yayıncı Jahrein’in Instagram’dan attığı hikayede, bir yayınında söylediği sözler nedeniyle hakkında suç duyurusunun bulunduğunu ve karakola ifade vermeye çağrıldığını açıkladı.

“HAKKIMDA ŞİKAYETTE BULUNULMUŞ”
Instagram hesabından yaptığı hikaye paylaşımında hakkında şikayette bulunulduğunu söyleyen Jahrein, “Bir yayınımda Atatürk’ü sevmeyenlere hakaret ettiğim için şikayette bulunulmuş.” dedi ve açıklamalarına devam etti.

İFADE VERMEYE ÇAĞRILDI
Karakola ifade vermeye çağrıldığını söyleyen yayıncı Jahrein, “Burada suç teşkil eden şey nedir? Halkın bir kısmına yani Atatürk’ü sevmeyenlere hakaret ettiğim için şikayet olmuş ve bu konu ile ifade vermek için karakola çağrılıyorum ve savcılık bunu işleme koymuş.” şeklinde açıklama yaptı.

“ÖZÜR DİLEMİYORUM”
İşlediğim suçtan dolayı kimseden özür dilemiyorum diyen Jahrein, Atatürk’ü sevmeyenlere karşı söylediği sözleri tekrarladı.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar