Connect with us

Magazin

Javier Bardem ve Penelope Cruz’un acı günü

Oyuncu Javier Bardem’in kendisi gibi oyuncu olan annesi Pilar Bardem, akciğer kanseri nedeniyle yaşamını yitirdi. Pilar Bardem, aynı zamanda Penelope Cruz’un kayınvalidesiydi.

Published

on

By

Dünyaca ünlü Oscar Ödüllü oyuncu Javier Bardem en acı günlerinden birini yaşıyor. Ünlü oyuncunun annesi olan ünlü İspanyol aktrist Pilar Bardem, akciğer kanserine bağlı komplikasyonlar sonucu yaşamını yitirdi.

Yapılan açıklamada Bardem’in ölümünün Covid-19’la bir ilgisi olmadığı vurgulandı.

İspanya’nın en büyük sinema ödülünü almıştı

Haber Global’in aktardığına göre, 82 yaşında hayatını kaybeden Pilar Bardem, İspanyol tiyatrosu, televizyonu ve filmlerinde yaptığı çalışmalarla biliniyordu.

Pilar Bardem, en iyi kadın oyuncu, en iyi yardımcı kadın oyunca da dahil olmak üzere 8 Goya ödülü kazanan 1995 yapımı ‘Nadie Hablara de nosotras cuando hayamos muerto’ (Ölünce Kimse Bizden Bahsetmeyecek) filmiyle dikkatleri üzerine çekmişti.

Aynı zamanda bir aktivist de olan ünlü oyuncu, sinema çalışanlarının koşullarının iyileştirilmesi ve 2003’te Irak’ta başlatılan savaşa karşı çıkmak gibi birçok kampanyaya da öncülük etmişti.

İspanya’nın en büyük sinema ödülü Goya’yı da kazan oyuncunun Madrid’deki Ruber Hastanesi’nde yaşamını yitirdiği açıklandı.

Çocukları Javier, Monica ve Carlos’tan açıklama

Pilar Bardem’in ölümünün ardından yazılı bir açıklama yapıldı.

Açıklamada, Pilar’ın çocukları Javier, Monica ve Carlos’un annelerine ettiği teşekküre yer verilerek “Örnek annemiz Pilar Bardem’in vefat haberini paylaşıyoruz. Ailesinin sevgisi ile çevrili olarak huzur içinde ve acı çekmeden bu dünyadan göç etti” denildi.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar