Connect with us

Dünya

Jeff Bezos şimdi de ölümsüzlüğün peşinde…

Dünyanın en zengin ismi Jeff Bezos, uzaya çıkan ikinci milyarder olarak tarihe geçmişti. Bezos’un şimdi de ölümsüzlük üzerine çalışan bir biyoteknoloji firmasına yatırım yaptığı ortaya çıktı.

Published

on

By

Dünyanın en zengin ismi oldu, uzaya çıkarak tarih yazdı. Jeff Bezos, şimdi de ölümsüzlüğe ulaşmaya çalışacak. Amazon ve uzay şirketi Blue Origin’in kurucusu Bezos’un “Hücre yenileme” üzerine çalışan bir biyoteknoloji firmasına yatırım yaptığı ortaya çıktı.

2021’in başında ABD ve İngiltere’de kurulan “Altos Labs” firması, yaşlanmayı durduracak ve geri çevirecek bir teknoloji üzerinde çalışıyor. Şirket kurulduğu günden bu yana Bezos gibi isimlerden 270 milyon dolar yatırım topladı.

Firmada çalışan bilim insanları daha önce “yeniden programlama” adı verilen bir teknikle farelerin hücrelerini gençleştirmeyi başardı. Ancak aynı teknik bazı embriyoların hücrelerini gençleştirmek yerine kök hücreye çevirdi.

Uzmanlar 80 yaşında bir canlıdan alınan hücrelerin 40 yıl gençleştirilebileceğini düşünüyor. Ancak riskli olduğu belirtilen bu yöntemin insanlar üzerinde denenmesi şu an için mümkün değil.

Jeff Bezos Amazon’daki CEO koltuğunu bırakmadan önce yazdığı bir mektupta şirket çalışanlarına “Ölümü yenmek üzerinde çalışmalısınız” demişti.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar