Connect with us

Dünya

Jeff Bezos’tan ‘gelecek’ açıklaması: İnsanlar Dünya’yı tatil için ziyaret edecekler

Amazon’un kurucusu Jeff Bezos, önümüzdeki yüzyıllarda sanayinin büyük ölçüde uzaya taşınacağını ve dünyada çok az insanın kalacağını savundu.

Published

on

By

Bezos, insanların uzayda kolonilerde yaşayacağını söyledi. Bezos, insanların bundan yüzyıllar sonra uzayda doğacaklarını ve tatil için Dünya’yı ziyaret edeceklerini aktardı.

 

“İNSANLAR UZAYDA DOĞACAK”

TMZ’nin haberine göre, Blue Origin kurucusu milyarder iş insanı çarşamba günü yaptığı açıklamada, gelecek yüzyıllarda insanların uzayda doğacağını ve bir milyon insanı barındırabilecek dev yüzer silindirlerde yaşayacaklarını, nehirler, ormanlar ve vahşi yaşam ile Dünya’nın yerçekimini ve çevresini yeniden yaratacağını söyledi.

Bezos, tahminini NASA Yöneticisi Bill Nelson ve Ulusal İstihbarat Direktörü Avril Haines’in de yer aldığı bir tartışma sırasında yaptı.

 

“DÜNYA’YI ZİYARET EDECEKLER”

Milyarder iş insanı, “Yüzyıllar boyunca birçok insan uzayda doğacak, burası onların ilk evi olacak. Bu kolonilerde doğacaklar, bu kolonilerde yaşayacaklar, sonra da sizin Yellowstone Ulusal Parkı’nı ziyaret ettiğiniz gibi Dünya’yı ziyaret edecekler” dedi.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar