Connect with us

Dünya

Joe Biden hediyeleri ile gündemde: Putin’e gözlük, Johnson’a bisiklet!

Boris Johnson’a bisiklet hediye eden Joe Biden’ın, Vladimir Putin için ise farklı bir tercihte bulundu. ABD Başkanı’nın vazgeçilmezleri arasında bulunan ve resmi davetlerde bile kullandığı ‘aviator’ tarzı güneş gözlüğünü, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e hediye ettiği ortaya çıktı.

Published

on

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ABD Başkanı Joe Biden’ın Cenevre’de yaptıkları ilk görüşmenin yankıları hala dinmedi. Taraflar şimdi de, birbirlerine verdikleri hediyelerle konuşuluyor.

Cenevre’deki tarihi zirvede Putin, Biden’a ‘hohloma’ adlı geleneksel Rus ahşap boyama sanatıyla hazırlanan bir masaüstü yazı seti hediye etti.

Joe Biden ise mevkidaşına ‘aviator’ tarzı güneş gözlüğü ile Amerikan bizonunun kristal heykelini verdi. 23 ayar altın kaplamalı, polarize Amerikan gri lensli Randolph Eng,neering marka gözlüklerin fiyatının ise 279 dolar olduğu açıklandı.

ABD Ordusu ve NATO ülkelerinin orduları için savaş pilotu gözlüğü imal eden Randolph Engineering’in CEO’su Peter Waszkewicz, “Ürünümüzün ulusumuzun mirasının bir sembolü olarak temsil edilmesinden gerçekten heyecan ve onur duyuyoruz. Umarım bu hediye barışın sembolün olur” dedi.

Biden, geçtiğimiz günlerde de G7 zirvesi için gittiği İngiltere’nin Başbakanı Boris Johnson’a ABD merkezli Bilenky Cycle Works şirketinin özel üretimi olan 1.800 dolarlık bir bisiklet hediye etmişti.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar