Connect with us

İngiltere

Kabine Bakanı Gove: “Başbakan solunum cihazına bağlı değil”

Gove, “Başbakan tıbbi tavsiyeye uyuyor. Hepimiz tıbbi tavsiyelere uymalıyız ve hepimiz bu virüsün gerçekten korkutucu bir kötülüğe sahip olduğunu keşfediyoruz” dedi.

Published

on

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, korona virüs semptomları nedeniyle hastaneye kaldırıldıktan bir süre daha semptomlarının devam etmesi ve durumunun kötüleşmesi nedeniyle Londra’daki St. Thomas Hastanesi’nde yoğun bakıma alınmıştı. İngiltere Kabine Bakanı Michael Gove, Johnson’un durumuna ilişkin açıklama yaparak İngiltere Başbakanı Boris Johnson’a yoğun bakıma alınmadan önce oksijen verildiği ve solunum cihazına bağlı olmadığı dile getirdi. Johnson’a zatürre teşhisi konup konmadığını “bilmediğini” söyleyen Gove, Pazar günü hastaneye kaldırıldığından beri Johnson ile konuşmadığını açıkladı.

Gove, “Başbakan ekibinin üyeleriyle konuşuyordum ama başbakanın kendisiyle konuşmuyorum. Başbakanın etrafında hükümet çalışmalarının sürmesini sağlayan bir ekip var” dedi.

“Başbakan tıbbi tavsiyeye uyuyor”

Johnson’ın korona virüs teşhisi konulduğundan beri doktorların tavsiyelerine daha fazla uyduğunu ifade eden Gove, “Başbakan tıbbi tavsiyeye uyuyor. Hepimiz tıbbi tavsiyelere uymalıyız ve hepimiz bu virüsün gerçekten korkutucu bir kötülüğe sahip olduğunu keşfediyoruz” dedi.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar