Connect with us

Dünya

Kadın boksör ringde aldığı darbeler nedeniyle hayatını kaybetti

Kanada’nın Montreal kentinde yapılan “Uluslararası GVM Gala” isimli etkinlikteki kadınlar yarı orta sıklet boks karşılaşması ölümle sonuçlandı.

Published

on

By

Kanada’nın Montreal kentinde yapılan “Uluslararası GVM Gala” isimli etkinlikteki kadınlar yarı orta sıklet boks karşılaşması ölümle sonuçlandı.
Daha önce 3 kez ringden mağlup ayrılan 18 yaşındaki Zacarias Zapata’nın çıktığı 6. müsabaka, son maçı oldu.

Meksikalı boksör, 4. raundun sonunda rakibinin art arda gelen yumruklarıyla devrildi. Karşılaşmayı teknik nakavtla kaybeden Zacarias Zapata, başına aldığı darbeler sebebiyle hastaneye götürüldü.

Suni olarak komaya sokulan Zacarias Zapata’nın ölüm haberini, boks organizatörü Yvon Michel duyurdu. Michel, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Ailesinden Jeanette Zacarias Zapata’yı kaybettiğimiz haberini almanın, büyük üzüntüsü ve ızdırabı içindeyiz.” ifadesini kullandı.

Zapata’nın rakibi Houle ise sosyal medyadan hem Fransızca hem de İspanyolca yaptığı paylaşımda, “Yıkıldım. Ailesine ve eşi Jovanni Martinez’e en içten başsağlığı dileklerimi sunuyorum” yazdı.

Boks organizatörü Yvon Michel, yaptığı açıklamada, Zapata’nın geçen Mayıs ayında Meksika’da bir maçta nakavt olduğu için Montreal maçına katılma izni almak için nörolojik muayenelerden geçtiğini söylemişti.

Dövüş sırasında rakibi Houle, Zapata’ya sol aparkatla vurup, ardından sağ kroşeyle rakibinin ağız koruyucusunun sarsılmasına neden oldu. Zil çaldıktan sonra toparlanamayan Zapata, kasılmalar yaşadı. Antrenörü, olay yerindeki sağlık görevlileri ve doktor yardım etmek için koştu. Ancak Zapata, hastanede birkaç gün kaldıktan sonra hayatını kaybetti.

 

Kaynak: AA

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar