Connect with us

Dünya

Kadirov ile Elon Musk sosyal medyada birbirine girdi: “Putin korkarsa, sadece sol elimi kullanırım”

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz günlerde Ukrayna’nın kaderi için Rusya Devlet Başkanı Putin’e meydan okuyarak teke tek dövüşe çağırdı. Musk’ın bu mesajına Çeçenistan Cumhurbaşkanı Ramazan Kadirov’dan tehditkar bir yanıt geldi. Milyarder iş insanından ise Kadirov’a yanıt gecikmedi.

Published

on

Milyarder Elon Musk’ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i Ukrayna için teke tek düelloya davet etmesinin yankıları sürüyor. Çeçenistan lideri Ramazan Kadirov’dan Musk’a yanıt geldi. Sosyal medya platformu Telegram’dan Elon Musk’a seslenen Kadirov, Musk’ı efemine olarak niteleyerek, dünyanın en zengin insanına ‘Elona’ adını taktı. Kadirov, “Nazik (efemine) Elona’dan olman gereken acımasız Elon’a geçmek için kaslarını pompalaman gerekecek. Eğtim olmadan Putin için çok zayıf bir rakipsin. Bu sportmence olmaz” açıklamasını yaptı.

EĞİTİM İÇİN ÇEÇENİSTAN’A DAVET ETTİ

Çeçen lider, ayrıca Musk’ı “Ateşli silahlar ve dövüş eğitimi alması” için Çeçenistan’a davet etti. Kadirov, Musk için çözümün, 2015’te ABD özel kuvvetlerini “hiçbir şey yokmuş gibi yendiğini” iddia ettiği “Rus Özel Kuvvetler Üniversitesi”nde eğitim almak ya da hem fiziksel hem de zihinsel olarak sertleşebileceği Akhmat Dövüş Kulübü’ne katılma olduğunu öne sürdü. Kadirov, üçüncü seçeneğin ise Amerikan “kara halkla ilişkiler” ve Grozni Çeçen Devlet Televizyon ve Radyo Yayın Şirketi’ndeki sosyal medya yönetimi hakkında bilgi edinmek olduğunu aktardı. Kadirov, “Çeçenistan’dan Elona’dan tamamen farklı bir kişi olarak döneceksin, yani Elon’a” diye sözlerini bitirdi.

ADINI ELONA MUSK OLARAK DEĞİŞTİRDİ

Kadirov’un mesajından sonra ise Musk, Twitter’daki kullanıcı adını “Elona Musk” olarak değiştirdi. Ayrıca 2018’de The Boring Company tarafından ürettiği 500 dolarlık alev makinesini ateşlerken çekilmiş bir fotoğrafını ve Putin’in bir nehirde bir ayıyı sürerken dijital olarak değiştirilmiş bir fotoğrafını tweetledi.

“SADECE SOL ELİMİ KULLANACAĞIM”

Musk, NTV’de yer alan habere göre Kadirov’a verdiği yanıtta, “Teklifin için teşekkür ederim, ancak böyle mükemmel bir eğitim bana çok fazla avantaj sağlar. Eğer Putin dövüşmekten korkuyorsa, sadece sol elimi kullanmayı kabul ediyorum ve ben solak bile değilim” dedi.

MUSK’TAN UKRAYNA’YA DESTEK

Öte yandan, Musk, Putin’in Ukrayna’ya saldırılarının başlangıcından bu yana sesini yükseltmeye devam etti. Ayrıca, SpaceX’in Starlink uydularını Ukrayna’ya gönderdi ve internet kesintisini aşmak için onlarca yeni uydu fırlattı.
 

Kaynak: CNN Türk

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar