Connect with us

Yaşam

Kafesinde öldürülen goril Harambe’nin fotoğrafı NFT ile satışa çıkarılıyor

ABD’nin Ohio eyaletine bağlı Cincinnati kentindeki bir hayvanat bahçesinde, 5 yıl önce kafesine kazara düşen çocuğa zarar vermemesi için tüfekle vurulan goril Harambe’nin fotoğrafı NFT ile açık artırmaya çıkarılıyor.

Published

on

2016 yılının mayıs ayında, Cincinnati Hayvanat Bahçesi’nde öldürülen goril Harambe’nin bir fotoğrafı, ölüm yıldönümünde NFT ile satışa sunuluyor.

Fotoğrafın satın alma işleminin tamamlanmasının ardından mevcut görsele internet üzerinden erişim artık mümkün olmayacak.

Satılması planlanan fotoğraf, Harambe’nin hayvanat bahçesine geldiği gün çekilmiş olan fotoğrafı olacak. Müzayedeyi düzenleyenler, söz konusu fotoğrafın internette 5 milyardan fazla paylaşıldığını söyledi.

14 aylık süreçte Harambe’nin birçok fotoğrafını çeken fotoğrafçı Jeff McCurry, “Harambe’yi gerçek bir arkadaş olarka görüyorum. Onunla geçirdiğim saatler her zaman özel ve samimiydi. Yaşadığım sürece fotoğraf çekmeyi asla bırakmayacak olsam da benim için Harambe kadar önemli olan bir konu daha bulamayacağımı biliyorum” dedi.

Goril Harambe, Cincinnati Hayvanat Bahçesi’nde yanlışlıkla kafesine düşen 4 yaşındaki çocuğa zarar vermemesi için park görevlileri tarafından tüfekle vurularak öldürülmüştü. O dönemde sosyal medyada viral olan görüntüler, dünyanın dört bir yanından tepkileri de beraberinde getirmişti.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar