Connect with us

Dünya

Kainat Güzellik Yarışması’nda tacın sahibi Meksika güzeli Andrea Meza oldu

Bu yıl 70’den fazla adayın katıldığı Kainat Güzellik Yarışması’nda tacın yeni sahibi Meksika güzeli Andrea Meza oldu.

Published

on

Koronavirüs nedeniyle bir yıl ertelenen Kainat Güzellik Yarışması’nı (Miss Universe) Meksikalı Andrea Meza kazandı. ABD’nin Florida eyaletinde dün düzenlenen organizasyonda 26 yaşında Meza, son 3’e kaldığı Brezilya ve Peru güzelini geride bırakarak tacın yeni sahibi oldu.

Yazılım mühendisi Meza, tacı 2019 kazananı Zozibini Tunzi’den aldı. Tunzi, İspanyolca İspanyolca “Çok yaşa Meksika” diye sevinç çığlığı attı. 2011’den bu yana Miss Universe tacını takan ilk siyah kadın olan Tunzi aynı zamanda bu unvanı kazanan ilk Afro saçlı kadın.

ABD’li oyuncu Mario Lopez ve TV yıldızı Olivia Culpo’nun sunuculuğunu üstlendiği ve 70’den fazla kraliçe adayının podyumda yürüdüğü törende eski güzeller Cheslie Kryst, Paulina Vega ve Demi-Leigh Tebow da yorumcu olarak yer aldı.

Yarışmanın asıl dikkat çeken kısmı ise Myanmar güzeli Thuzar Wint Lwin’in serzenişi oldu. Thuzar Wint Lwin finale kalamasa da gösterilen video mesajında “Halkımız ölüyor, her gün ordu tarafından öldürülüyor. Herkese Myanmar’daki durumu konuşma çağrısı yapıyorum. Myanmar güzeli olarak darbeden bu yana elimden geldiğimce onların sesi olmaya çalışıyorum” dedi.

Ordunun 1 Şubat’ta yönetimi ele geçirdiği Myanmar’da en az 796 kişi güvenlik güçlerince öldürüldü, 4 bine yakın kişi de gözaltında.

Finale kalamayan Singapur güzeli Bernadette Belle Ong da ulusal kostüm kategorisini uluslararası topluma seslenmek için kullananlardan oldu.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar