Connect with us

Dünya

Kanlı ay tutulması başlıyor: Aşk -iş -para… Kaos dolu günler kapıda…

Kanlı Ay tutulması yarın Boğa burcunda gerçekleşecek. Astrologların yakından takip ettiği tutulma, ilişkilerde sorunlara neden olabilirken, finansal konularda ise kaosu getirecek.

Published

on

By

Ay’ın bakır renginde görüleceği Ay tutulması, yarın Asya, Avustralya Kuzey ve Güney Amerika ile Kuzey ve Doğu Avrupa’nın bazı bölgelerinden gözlenecek. Türkiye saati ile 11.02’de Ay’ın Dünya’nın yarı gölgesine girmesiyle başlayacak tutulma, saat 13.59’da Ay’ın bakır rengini almasının ardından son bulacak.

Peki kanlı Ay tutulması bizi nasıl etkileyecek?

Dünyaca ünlü astrolog Rose Smith, yarın gerçekleşecek tutulmanın, ilişki problemleri ve finansal kaosla bağlantılı olduğunu belirtti.

ÖZELLİKLE FİNANSAL KONULARDA DİKKAT

2025 yılına kadar bir daha görülmeyecek olan tutulma boyunca duyguların ön planda olacağı vurgulanırken, astrolog Smith, “Özellikle finansal ve ticaretle ilgili konularda yaşadığınızın zorlukların duygusal etkileriyle de mücadele etmeniz gerekebilir.” dedi.

İngiltere’de oldukça tanınan bir isim olan Smith’e göre, bu dönemde özellikle maddi konular ön planda olacak. Lüks eşyalara olan ilgi, aşırı harcamalara yol açabilir…

İnatçı bir burç olarak bilinen Boğa burcunda meydana gelecek olan tutulma, bazı bitişlerin de sinyallerini veriyor. Buna göre, Ay tutulması sırasında sahip olduğunuz ilişki sona erebilir veya işinizden ayrılabilirsiniz. Smith, “Bu kanlı Ay gösterisi, hayatınızda sınırlar oluşturmanıza ve büyümenize yardımcı olacak.” sözleriyle de yeni deneyimlerin sinyalini verdi.

BU BURÇLAR FİZİKSEL ETKİLERİYLE DE KARŞILAŞABİLİR

Smith’e göre tutulma tüm burçları etkileyecek. Ancak, Boğalar, Aslanlar, Akrepler ve Kovalar tutulmanın fiziksel etkileriyle de karşılaşabilecek burçlar arasında gösteriliyor.

Bu süreçte, sırlar, bastırılmış duygular yüzeye çıkabilir veya derin kişisel bilinçaltı düşünceleriniz açığa çıkmak isteyebilir…

Smith, “Bu nadir tutulma, başkalarının etkisiyle birlikte kararlar almamızı ve bunların dış etkilerini anlamamızı sağlayacak.” dedi. Bu dönem yaşanabileceklerin önemine dikkat çeken Smith, ‘Tutulmalar, bazen öngörülemeyen ve beklenmedik olabilen, büyük veya yaşamı değiştiren bir olayın gerçekleşeceğine dair evrenden gelen bir işarettir.’ ifadelerinde bulundu.

TUTULMA NASIL GERÇEKLEŞİYOR?

Ay, Dünya’nın etrafındaki yörüngesinde dolanırken zaman zaman Dünya’nın gölgesine giriyor. Dolunay evresinde gerçekleşen bu geçişlerde, Güneş’ten aldığı ışığın bir kısmının ya da tamamının Dünya tarafından engellenmesiyle Ay’ın parlaklığı azalıyor. Bu olay, Ay tutulması olarak adlandırılıyor. Ay tutulması “parçalı”, “tam” veya “yarı gölge” tutulmaları olarak üç şekilde gerçekleşebiliyor. Tam tutulma sırasında Ay, gölge konisinin içerisine giriyor ve Dünya’nın gölgesi tamamen Ay’ın üzerine düşüyor.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar